שירותי מחשוב ענן

שירותי מחשוב ענן לעסקים הפכו בשנים האחרונות לדבר חשוב ומהותי מאוד עבור לא מעט עסקים.

יחד עם זאת, לא כל שירות מעין זה נשען על תשתית שמאפשרת גישה לא מקוונת או הקצאה של מרחב אחסון לענן פרטי ללא עלויות חריגה.

אם גם העסק שלכם מחפש פתרונות מחשוב איכותיים, כדאי מאוד שתבחרו בחברה אשר מציעה שירותי מחשוב התואמים לצרכים של החברה או העסק.

כמו כן, חשוב מאוד לבחור בחברה אשר ידוע כי היא מציעה שירותי מחשוב בענן אשר ידועים כאיכותיים ורלוונטיים לצורך קידום העסק בכל הרבדים.

שירותי מחשוב ענן -למה זה חשוב?

כאשר מדובר על שירותי מחשוב לעסקים אין ספק כי כיום שירותי מחשוב ענן מהווים את השירותים הטובים, היעילים והאיכותיים ביותר שיכולים להיות.

לא מעט חברות ועסקים בוחרים בשירותי מחשוב בשל העובדה שהם מהווים כלי מצוין מאוד לצורך אספקת שירותים מקוונים, יישומי קשת ואחסון מידע הן עבור ארגונים והן עבור צרכנים.

גם חברות בארץ מאמצות כיום תשתיות ושירותי ענן ויש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת על התחום טרם נכנסים אליו או מעמיקים את הפעילות שבו.

שירותי הענן הם בעצם מחשבים של חברות אחרות.

לא מדובר על ענן בודד כי אם על רשתות שלמות, אותן רשתות ענן מחזיקות את המידע כקבצים, שירותים כתוכנות שניתן להתחבר אליהן מרחוק ועוד.

רשות הענן אף מגבות זו את זו וזאת בכדי למנוע נזקים במקרים של תקלות או ניסיונות פריצה מקוונים. הרשתות הללו נשענות על שרתים פיזיים.

אותם שרתים מצויים במרכזי נתונים גדולים הקרויים גם חוות שרתים אשר מפוזרות על פני ישראל במגוון מיקומים שונים וזאת טעמי אבטחה ונוחות.

שירותי מחשוב ענן

מה הם כוללים?

שירותי מחשוב ענן לעסקים כוללים מגוון שירותים שונים כגון: שירותי אבטחה ברשת, גיבוי בענן לעסקים ועוד.

התחרות בשוק שירותי הענן הולכת והופכת להיות משמעותית במהלך השנים ובשל כך ההיצע עלול להיות מבלבל.

כל חברה מציעה שירותים אחרים תחת קטגוריית הענן.

בניגוד למרבית שירותי הענן אשר נשענים על מיקור חוץ בינלאומי ולמעשה מאחסנים את המידע על שרתים של חברות כגון אמאזון הפזורים ברחבי העולם, קיימת גם גרסה ישראלית.

כך לדוגמא: בבזק השרתים כולם מקומיים ומוקמים פיזית על ידי החברה. לכן כיום כל חברה יכולה לבחור בין שרתים בארץ או בחו"ל.

כמה עולים השירותים?

העלות של השירותים הכרוכים ביצירת תשתית ענן פרטית עלולה להיות מאוד גבוהה ובמיוחד עבור מי שמבקש לרכוש שירותים מקומיים שלא נשענים על חברות זרות במיקומים שונים ברחבי העולם.

הפתרון הוא יצירת אזור מבודד בענן, כלומר: לשכור מרחב אחסון ספציפי ולהפוך אותו לפרטי.

במקרה הזה ללקוחות תהיה  אפשרות לשלוט בסביבת הענן שהם שכרו בין אם מדובר על בחירת כתובת IP מתאימה, בין אם מדובר על יצירת רשתות משנה או ניתוב גישה ועוד. העלות במקרה הזה תהיה נוחה הרבה יותר ורלוונטית יותר ללא מעט חברות.

בעבר, שירותי ענן דרשו חיבור מהיר ביותר לרשת, דבר שייקר את התפעול עבור הלקוחות.

כיום המצב שונה ומאפשר חיבור במהירות סטנדרטית אשר מעביר שימוש בצורה חלקה יותר ואופציה לבצע פעולה באופליין, אשר הרשת מנותקת.

בניגוד לחברות המציעות כיום לעסקים שירותי ענן נטו, חברות תשתית ספציפיות יכולות לאפשר את הגישה למידע ששמור בענן גם באמצעות הרשתות הפרטיות והמאובטחות שלה.

היתרון הוא בעצם לשמור את נגישות המידע גם במקרים של ניתוקים או תקלות שונות או כאשר הלקוח מבצע שינויים שונים ברשתות שלו, דבר שלא תמיד מאפשר גישה חלקה לרשת.

כיצד הם משדרגים את העסק

שירותי מחשוב ענן לעסקים יכולים לשדרג באופן מהותי מאוד את העסק.

אחד התחומים שבהם כל עסק יכול להשתדרג בבשל שירותי ענן הוא האבטחה הפיזית.

בעבר מפעילי מצלמות האבטחה נדרשו להקליד את פיד הוידאו במערכת DVR ובמערכות אחרות.

הדבר תפס מקום רב במשרדים והקשה את הגישה מרחוק.

כמו כן מדובר על דבר שסרבל תגובה במקרי חירום.

חיבור מערך מצלמות האבטחה לענן מבטל את כל החסרונות הללו: אין צורך לבזבז מקום, הנגישות היא מהירה ומקוונת, אין מגלבה למספר צופים בו זמנית וניהול התוכן המוקלט קל ונוח הרבה יותר.

אין ספק כי מדובר על פתרון נוח עבור לקוחות בעלי סניפים המעוניינים לנהל את האבטחה שלהם בצורה נוחה מאוד ממערכת אחת.

עוד שירות בסיסי הנדרש בחברות הוא שירות המרכזייה הטלפונית.

בגרסה המסורתית של שירות זה הוא מחייב רכישת מרכזייה וקווים פיזיים.

מרכזייה בענן לעומת זאת מאפשרת לתפעל את הניווט הטלפוני המסובך מרחוק.

המרכזייה למעשה מתוכנתת על גבי הענן ללא תלות בסניפים בשטח וללא ציוד יקר באתר עצמו.

שלוחות המרכזייה מנוהלות מהענן וכל לקוח יכול להינות מכל תכונות המרכזייה המוכרות לו מהמרכזייה הרגילה והשגרתית לרבות ניהול של מספר סניפים, שלוחות אנלוגיות, שלוחות IP  ועוד.

שאלות ותשובות על שירותי מחשוב ענן

באיזו חברה כדאי לבחור עבור שירותי מחשוב ענן?

רצוי מאוד לבחור בחברה מומלצת, בעלת מוניטין והמלצות, אשר תאפשר להתאים לצרכים הספציפיים של העסק שלכם את פתרונות המחשוב בענן.

כמה זה יעלה?

המחיר על השירותים משתנים בהתאם לסוג השירותים הנבחרים, החברה שבחרתם לספק את השירותים הללו ועוד.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
הקמת שרתים מקומיים

הקמת שרתים מקומיים

איך הקמת שרתים מקומיים תעזור להרים את העסק שלכם מעל כולם? בעידן הדיגיטלי, שבו ניהול נתונים ואבטחה הם דאגות עיקריות עבור עסקים, ההחלטה על הקמת

למאמר המלא »
שירותי help desk

שירותי help desk

החשיבות של שירותי help desk בעולם העסקי והארגוני שירותי Help Desk ממלאים תפקיד חיוני בשמירה על מאמץ זה, ומשמשים כמערכת התמיכה הקדמית לטיפול בפניות, פתרון בעיות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם