מחשוב ענן

המושג "ענן" מוטבע היטב בחייהם של האנשים. הצורך בכוננים קשיחים מקומיים ובכוננים אחרים לאחסון מידע כבר לא כל כך דחוף. בעלי עסקים פונים יותר ויותר לספקי מחשוב ענן כדי לפרוס או להעביר את נכסי ה-IT שלהם לשרת ענן.

שדרוגים דיגיטליים עוזרים לחברות לשפר במהירות את יעילות וזריזות העבודה, כשהן משתמשות בטכנולוגיה כדי להפוך את התהליכים העסקיים שלהן למשהו פשוט יותר, מהיר, בטוח, גמיש ורווחי יותר. טכנולוגיית מחשוב הענן היא אבן הפינה של השדרוג המדובר. במאמר זה, נספר לכם מהם שירותי ענן וכיצד הם עוזרים לעסק להישאר צעד אחד לפני המתחרים.

מה זה מחשוב ענן ולמה כדאי שיהיה לכם אותם?

שירותי מחשוב ענן הם תוכנות ופלטפורמות ש"חיות" ועובדות על השרתים של ספקי הענן. המאפיין העיקרי של יישומי ענן הוא שעל ידי יצירת חשבון בפלטפורמה כזו, אדם יוכל לגשת למידע שלו מכל גאדג'ט בכל מקום בעולם. השימוש בשירותי ענן הוא לא רק נוח, אלא גם מפעיל שירותי אבטחת מידע, כך בכל רגע נתון המידע שלכם מוגן מעיני כל. גם אם משהו יקרה לטלפון או למחשב שלכם, הנתונים לא ייעלמו ויהיה ניתן לשחזר אותם.

מחשוב ענן לעסקים עובד על אותו עיקרון. הדרך שבה פלטפורמות ענן עובדות היא פשוטה למדי. אחסון בענן מסופק למשתמש בהתאם לגודל האחסון הנדרש. בעזרת אחסון נתוני הארגון בענן ניתן ליעל את ניהול ופתרון הבעיות בחברה וכל זה ללא תלות במקום פיזי. שימוש בשירותי ענן מאפשרים לעובדים סביבת עבודה מקוונת בפלטפורמה ידידותית, אמינה ובטוחה.

מאפשרת לעבוד מכל מקום וכמובן לבצע שינויים ולפתור בעיות ארגוניות בזמן אמת. אין ספק שמעבר לשימוש במחשוב הענן משדרג משמעותית את רמת הביצועים העסקית של הארגון.

מחשוב ענן

יתרונות וחסרונות של מחשוב ענן

בעזרת מחשוב הענן חברות יכולות להפוך את העבודה לאוטומטית ולהשיג יותר רווח. לשירותי ענן מספרת רב של יתרונות העוזרים לייעל את העסק:

 1. ייעול תהליכים עסקיים באמצעות מערכת ה-CRM. המערכת מקבלת פנייה, מבקשת מידע מהמחסן, מזמינה חשבונית ממחלקת הנהלת החשבונות ושולחת ללקוח. תהליך זה חד משמעית חוסך
 2. עלות מופחתת- מודל התשלום משולם לפי שימוש.
 3. תחזוקה – ספקי מחשוב הענן דואגים לתחזוקה שותף של מערכות הענן, פתרון תקלות ומתן שירות וייעוץ.
 4. אחסון מוגבר- שירותי ענן מציעים שטח אחסון גדול המספיק לאחסון כל נתוני החברה, בנוסף תמיד ניתן להרחיב או להקטין את שטח האחסון לפי דרישה.
 5. גיבוי ושחזור נתונים- גיבוי נתונים נותן ביטחון עבור שימוש כל הנתונים, כמו כן במידה והנתונים נמחקים תמיד ניתן לשחזר אותם מהענן.
 6. תקשורת בצוות- עובדים מתקשרים דרך פלטפורמת ניהול הפרויקטים, דואר אלקטרוני ארגוני, מסרים מידיים ותקשורת וידאו, משתפים פעולה במסמכים וקובעים פגישות דרך לוח השנה הארגוני.

חסרונות לשימוש בשירותי ענן אינם רבים אך הם משמעותיים, יש לקחת אותם בחשבון.

ביצועים בתשתית משותפת יכולים להיות לא עקביים. שרתים המופעלים בענן יכולים להיות מועדים לאסונות טבע ושגיאות פנימיות. פרטיות ואבטחת מידע בענן מצריכה תפעול תמידי, בנוסף, אם החיבור לאינטרנט מנותק, אי אפשר לגשת לאפליקציות, שרת או נתונים מהענן.

"עננים" נותנים לחברות אפשרות להתרכז בתהליכים עסקיים. חברת 'יזמקו' המספקת שירותי מחשוב נותנת פתרונות מחשוב הקשורות להקמה ותחזוקה של שירותי ענן בעזרת מומחים בתחום שירותי ענן ואבטחת מידע. בעזרת חברת 'יזמקו' אתם יכולים לשכוח מהחסרונות שצוינו עבור שימוש בשירותי מחשוב ענן, מאחר והמומחים של 'יזמקו' ימצאו פתרון לכל חסרון.

מחשוב ענן – מיתוסים שגויים

המתנגדים לשימוש במחשוב ענן מספקים נימוקים לא מדויקים ולא מעודכנים ולכן נסקור כאן כמה תפיסות שגויות לגבי מחשוב ענן על מנת להבין את התועלת שבו לפני הבחירה שיטת עבודת המחשוב בעסקים.

 • הרבה מנהלי מערכות מידע בארגונים חוששים לאבד את מקום עבודתם בעקבות המעבר לשימוש בטכנולוגיית מחשוב הענן. צריך להבין שמחשוב הענן אינו מבטל את הצורך באנשי מחשוב בארגון. גם כאשר בוחרים במחשוב הענן לניהול צרכי המחשוב בחרבה, עדיין יש צורך באנשי מפתח בתחם המחשוב. חייב להיות מנהל מערכות מידע שאחראי על הקשר עם ספק שירותי הענן, צריך מנהל רשת שידע להפעיל את כל מערכות ההפעלה וכמובן שיש גם צורך באנשי תמיכה שיוכלו לטפל במשתמשים השונים.
 • בעיות בתחום אבטחת מידע – ישנה נטייה לחשוב שבגלל השימוש של מחשוב ענן בתשתית משותפת, מוצרות בעיות באבטחת המידע. חושב לדעת שספקי מחשוב ענן משקיעים רבות בתחום זה ומפתחים מערכות מיוחדות ומשוכללות שמסוגלות לספק אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. הדבר נכון גם לגבי תחום גיבוי הנתונים- ספקי מחשוב הענן דואגים גיבוי בענן לעסקים ברמה ובתדירות גבוהים במיוחד שלא נופלות מהיכולות של רשת מחשבים מקומית ואולי אך טובות יותר.
 • הפחד מטכנולוגיה חדשה מוביל אנשים לחשוש מהשימוש במחשוב ענן. חשוב לדעת שלמעשה לא מדובר בטכנולוגיה כל כך חדשה, מה שחדש הוא המינוח. השימוש במחשוב ענן מתבצע כבר למעלה מעשור והתחיל בזמנו בשירותי דואר אלקטרוני שכולם השתמשו בהם מבלי להכיר את המונח מחשוב ענן. המרכיבים המרכזיים של מחשוב ענן כמו התשתית הוירטואלית, מערכות האחסון ואבטחת המידע קיימים כבר שנים לא מעטות.
 • חשש מתקשורת איטית – יש המדמיינים מחשוב ענן כמתאפיין בתקשורת בקו תקשורת איטי. חשוב לדעת שלא כך הדבר. ספקי מחשוב ענן מודעים לצורכים של משתמשי הקצה ומאפשרים היום תקשורת מהירה באותה מידה של כל רשת מחשבים מקומית. בנוסף, חלק מהשירותים שמציע הספק הוא גישה למערכת בקרה שיכולה לספק מידע על ביצועים בכל רגע נתון, מה שגם מאפשר שקיפות וגם מדרבן את הספקים להשקיע ולהתפתח על מנת לשמר את לקוחותיהם.

מחשוב ענן – שאלות ותשובות

 • אילו סוגי ענן קיימים?

ענן פרטי: הוא פועל בשביל ארגונים בודדים עבור האינטרסים שלהם בלבד ברשת פרטית ומאובטחת.

ענן ציבורי: ענן זה בבעלות ספק ענן. למשתמשים אין את היכולת לנהל ולתחזק את הענן הזה, כל האחריות מוטלת על בעליו. כל חברה או אדם פרטי יכולים להפוך למנויים של השירותים המוצעים. דוגמה: Gmail.

ענן היברידי: זהו שילוב של גרסאות פרטיות וציבוריות של הענן כאחד. זוהי תשתית IT המשלבת את התכונות הטובות ביותר של עננים ציבוריים ופרטיים. דוגמה: טכנולוגיה מוגנת בפטנט.

 • איזה שימוש מתבצע בעזרת מחשוב ענן?

ייתכן שאתם משתמשים כעת במחשוב ענן, למרות שאינכם יודעים על כך אפילו. אם אתם משתמשים בשירות מקוון כדי לשלוח דואר אלקטרוני, לערוך מסמכים או לאחסן תמונות וקבצים אחרים, ייתכן ששירותי מחשוב הענן מספק את כל המידע הזה עבורכם. שימושי נוספים ופחות מוכרים אותם ניתן לבצע בעזרת שימוש במחשוב הענן הם צפיה בסרטוני ווידיאו ושמיעת מוזיקה, בנית ובדיקת אפליקציות, נתח נתוני רשת ועוד.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם