ניהול רשתות

מהפכת האינטרנט של שלושת העשורים האחרונים גרמה לכך שלא מעט עסקים שמים דגש על נושא תקשורת המחשבים בארגון או בבית העסק. כיום אי אפשר כמעט למצוא ארגון או בית עסק אשר מתנהל ללא רשת תקשורת לרבות ארגונים גדולים מאוד או עסקים קטנים.

שירותי מחשוב הם דבר בסיסי וחשוב מאוד לכל עסק ובהתאם לכך גם שירות ניהול רשתות הוא קריטי. כל ארגון שיש לו תשתית תקשורת מחשבים חייב להבטיח את התפקוד התקין של הרשת המדוברת לאורך זמן רב ועל כן, חשוב מאוד לבחור בשירות איכותי ומקצועי של חברה מומלצת מאוד בתחום.

שירות מעין זה יסייע לכם להבטיח כי רשת המחשוב בעסק שלכם תתנהל בצורה התקינה ביותר שיכולה להיות.

שירות ניהול רשתות לעסקים -במה מדובר?

כאמור, רשתות מחשבים לעסקים הם דבר שניתן למצוא כיום בכל בית עסק או ארגון. בין אם מדובר על עסקים קטנים ובין אם מדובר על ארגונים גדולים, הרי שאין ספק כי רשתות מחשבים הופכים את העבודה בארגון או בעסק לקלה יותר, מהירה יותר ויעילה יותר.

ניהול רשתות מתבצע בידי אדם או חברה אשר הוסמכו לכך על ידי השכלה מתאימה והן על ידי הגדרת התפקיד. אנשי המקצוע הרלוונטיים לתפקיד חייבים להיות בעלי ידע מקיף בכל הנושא של הקמה וניהול רשת לעסקים הן מבחינת תוכנה והן מבחינת חומרה.

הם חייבים להיות בקיאים בכל הנוגע לתחום שירותי אבטחה ברשת ברמה הגבוהה ביותר ועוד.

לא כל חברה היא החברה המתאימה לצורך ניהול הרשתות בכל בית עסק וחשוב מאוד טרם בוחרים בחברה הרלוונטיים לוודא כי מדובר על חברה אמינה אשר הציעה את שירותיה המקצועיים ללקוחות עסקיים רבים ואותם לקוחות ממליצים על שירותיה.

אופן ניהול הרשתות התקשורת שונה מארגון לארגון ותלוי במספר מרכיבים כגון: גודל הארגון, התקציב שהארגון מגדיר עבור הניהול המדובר, מספר המחשבים בארגון, מרכיבי התקשורת בארגון ועוד.

בארגונים גדולים כדאי וחשוב להעסיק מספר אנשי מקצוע העוסקים בתחום פתרונות IT וזאת לצורך ניהול הרשת הארגונית.

יש לוודא כי אנשי המקצוע הנבחרים חייבים להיות בעלי יכולת לתת מענה רלוונטי לכל בעיה או תקלה ברשת בכל רגע נתון.

ניהול נכון ויעיל של רשתות התקשורת בכל ארגון יבטיח עבודה רציפה, תקשורת מהירה וניתוב נכון של ערוצי התקשורת והמידע שעובר דרכם הן בתוך הארגון והן כלפי חוץ.

האם השירות רלוונטי גם בארגונים קטנים?

ניהול רשת רלוונטי לכל סוגי הארגונים לרבות ארגונים קטנים. כל ארגון חייב ניהול רשתות מחשבים לעסקים וכן שירותי אבטחה ברשת גם אם יש לו מספר מצומצם של מחשבים וזאת בתנאי שהם מקושרים בניהם באופן מסוים לרבות על ידי נתב.

כאשר קיימת הפרעה כלשהי בתקשורת שבין המחשבים או האינטרנט, המתנה לטכנאי שיטפל בנושא עלולה להימשך פרק זמן משמעותי מאוד. כל עיכוב מעין זה יכול ליצור נזק משמעותי מאוד לארגון בין אם מבחינת מתן מענה ללקוחות, הפקת התוצרת של הארגון בפועל ועוד.

מעבר לכך עלול להיווצר נזק מתמשך כגון: נטישה של לקוחות, השבתה של הארגון, נסיגה עסקית ועוד.

אם תקלות מעין אלה חוזרות ונשנות לא פעם יהיה גם צורך לסגור את הארגון ועל כן, גם בארגונים קטנים ניהול רשת הוא בהחלט דבר חשוב ביותר וכדאי מאוד להשקיע בו מבחינה כלכלית שכן, מדובר על שירות בעל ערך רב לארגון שיכול להציל אותו לחלוטין במקרים שונים.

ניהול רשתות – כיצד מנהלים אותה בצורה נכונה?

ניהול רשתות חייב להתבצע בצורה יעילה. חשוב לדעת כי ניהול רשת יעיל הוא ניהול אשר מנטר בכל עת את האיכות של התקשורת הממוחשבת בארגון לרבות האינטרנט, חיבורים פנים ארגוניים ועוד.

כמו כן, הוא מגבה ומאבטח את כל מה שנעשה על גבי הרשת, מקבל התראות בזמן אמת וכן מעניק מענה מידי על מנת לטפל בבעיה, לצמצם את זמן התגובה ולמזער כמה שניתן את הנזקים המרכזיים והמשניים שעלולים להיגרם כתוצאה מתקלות מכל סוג.

ניהול הרשתות לעסקים חייב לכלול בתוכו כאמור גם את כל מה שנוגע לאבטחה. בין אם מדובר על חומת האש הרלוונטית לצורך הגנה מפני גורמים לא רצויים ובין אם מדובר על זליגה של חומרים מתוך הרשת.

במסגרת ניהול הרשתות צריך שיהיה קיים ריענון הגנה מפני וירוסים שונים, ניטור שוטף והדיפה של כלי תקשורת עוינת מכניסה לארגון.

שאלות תשובות

  • מדוע לא כדאי לבחור במקום ניהול הרשתות העסקת טכנאי מחשבים חיצוני לעסק?

העסקה של טכנאי מחשבים חיצוני יכולה להיות יעילה ונכונה לעסק או ארגון כאשר מדובר על עסקים או ארגונים שמתבססים על מחשב אחד בלבד.. אולם, כאשר מדובר על ארגונים המושתתים על מספר מחשבים הקשורים ברשת אחת, אין ספק שטכנאי מחשבים חיצוני הוא פחות רלוונטי וכדאי לבחור בחברה העוסקת בתחום ניהול רשתות בעסקים בצורה מקצועית, בין אם כחלק מהארגון ובין אם כחלק מחברה חיצונית וזאת בכדי להבטיח עבודה שוטפת ויעילה של רשת המחשבים בארגון ללא שום תקלה או הפרעה שיכולה להפריע למהלך התקין של עבודה שוטפת.

  • כיצד בוחרים שירות ניהול רשתות?

חשוב מאוד לבחור בשירות של חברה אמינה ומקצועית שהוסמכה לבצע כל עבודה הנדרשת לצורך ניהול הרשת בכל עסק ברמה הגבוהה ביותר.

יזמקו מדפסות לוגו

יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
איומי סייבר

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם