שירותי ענן

שירותי ענן הם בעצם שירותי מחשוב אשר מסופקים באמצעות מחשב מרוחק. ניתן להתחבר למחשב המדובר על ידי האינטרנט או באמצעות קו תקשורת מובנה. שירותי מחשוב לעסקים הכוללים גם שירותים בענן החוסכים לעסק בשרתים מיותרים ומעבירים את המחסן של המידע למקום מרוחק.

מעבר לכך השיטה מאפשרת לווסת את רמת העומס והשימוש בתוכנה בצורה הטובה ביותר כך שניתן להימנע מטיפול מיותר בשרתים גדולים וקבועים וכך גם אין לרכוש משאבים מיותרים וכמובן יקרים. שירותי ענן לעסקים ללא ספק מהווים כיום שירותים שכדאי מאוד לכל עסק לבחור בהם וזאת בכדי לשמור על המידע החשוב של העסק בצורה הטובה ביותר ולנהל את העסק בצורה יעילה יותר, טובה יותר ואיכותית יותר.

ענן – מה זה בעצם?

מקורו של הביטוי ענן הוא הצורה הגרפית שבה מתואר האינטרנט בתרשימי זרימה של עולם מחשבים. האינטרנט מופיע בתרשימים הללו כענן. פתרונות מחשוב המבוססים על שיטת ענן מעבירים מידע למשתמש דרך האינטרנט. התכנון לעתיד הוא שכל חיבור של שירותי מחשוב יוכל להתבצע באמצעות רשת האינטרנט.

שירותי ענן – במה מדובר?

שירותי ענן, הם שירותים הרלוונטיים כיום לכל עסק. ניתן להיעזר בענן על מנת לקבל מקום לגיבוי ולאחסון קבצים חשובים של העסק. גיבוי בענן לעסקים הוא ללא ספק דבר חשוב שמבטיח את שמירת הקבצים החשובים של העסק.

בניגוד לגיבוי על שרת פיזי כאשר ישנה תקלה כלשהי בו כל המידע לרבות גיבוי המידע של העסק יכול ללכת לאיבוד, הרי שכאשר מדובר על גיבוי בענן המידע נשאר זמין ורלוונטי לעסק בכל מצב ואין סיכוי לאבד אותו. מעבר לגיבוי ואחסון של קבצים חשובים בענן, קיים גם שירות של תוכנה שמאפשר לכל משתמש לקבל שירותי תוכנה מהאתר של הספק ללא צורך לרכוש את המוצר והתוכנה ולהתקין אותם בחומרה.

למי מתאים שירותי מחשוב בענן?

שירותי ענן הם שירותים שמטרתם היא ליצור מערכת יעילה מאוד לצורך ניהול העסק ועל כן, ראשית כל יש ליצור בעסק המעוניין בשירותים תשתית ליצירת מחשוב ענן אשר דורשת מערכת הפעלה, תוכנות לעיבוד נתונים, אפליקציות, יצרני וירטואליזציה וכו.

שירותי הענן מתאימים מאוד לחברות גדולות אשר זקוקות לאחסון של כמויות מידע גדולות, אך גם לחברות בינוניות או קטנות שכן מדובר על שירותים שנעים בין מתן מקום לדואר אלקטרוני ועד לתשתית עבור רשתות מידע גדולות והפעלה של אפליקציות מורכבות.

כל היתרונות במחשוב ענן

שרותי ענן הם שירותים בעלי יתרונות רבים. ראשית כל, השימוש של שירות הענן מאפשר לכל עסק לאחסן מידע בכמויות גדולות באמצעות התקשורת לספקים הגדולים המצויים במרחק רב וללא שום מגבלות גאוגרפיות. מעבר לכך, השימוש בענן מאפשר לכל עסק לחסוך בצורה ניכרת בהוצאות על תשתית, אחזקה וטיפול בשרתים. שירותי ענן לעסקים מספקים את המידע ואת הטכנולוגיה מבלי שיהיה צורך בהוצאות על משאבים מיותרים. בנוסף לכך, השימוש במחשוב ענן מפחית באופן ניכר את הצריכה באנרגיה ופועל בצורה יעילה ביותר, כך הוא תורם גם לעסק וגם לסביבה.

מה כוללים שירותי ענן לעסקים?

שירותי ענן באופן הכי פשוט הם כל מה שנדרש לצורך תפקוד מערכת המחשוב בארגון או בעסק אשר מנוהל, מתוחזק, מסופק ומאובטח על ידי ספק שירותי מחשוב. אותו ספק מנהל חוות שרתים שמכילה ציוד טכנולוגי מתקדם, מערכות ותוכנות תשתית ועוד, אשר מופעלים מיחידות קצה מרוחקות. ניתן לומר כי שירותי הענן לעסקים פוטרים את הארגון מהצורך לרכוש ולנהל משאבי מחשוב ומערכות מחשוב לעסק.

לא מעט עסקים תוהים מה כוללים שירותי הענן לעסק שלהם. הנה כמה דברים שהשירותים הללו כוללים: ראשית כל הם כוללים אירוח מערכות מחשוב בארגון, מערכות גיבוי בענן, אירוח מערכות ERP, אירוח מערכות ארגוניות של דואר אלקטרוני, ענן עסקי, שירותי מיגרציה, שירותי IT, שירותי תמיכה מרחוק, אירוח של מערכות הרלוונטיות לצורך ניהול קבצים, מעטפת איכותית מאוד של אבטחת מידע, השכרה של שרתים ועוד. כמובן שכדאי לבחור בחברה אשר יכולה להבטיח התאמת מחשוב ענן לצרכים של העסק שלכם ולתקציב שלכם בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

כיצד בוחרים חברה שתספק לעסק שלכם שירותי ענן?

כל עסק כאמור צריך מערכת מחשבים וכל ארגון חייב לכלול בין היתר משאבי מחשב מגוונים שקריטיים לצורך תפקוד הארגון בצורה הטובה ביותר. אין ספק כי רכישה של משאבי מחשוב כרוכה בהוצאות רבות מאוד שלא פוחתות עם הזמן.

כיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות פתרונות מחשוב לחברות ועסקים לרבות פתרונות מחשוב בענן. בכדי לבחור את החברה הטובה ביותר חשוב מאוד שתבדקו כמה דברים: האם החברה מתמחה בתחום פתרונות מחשוב לעסקים ובאופן ספציפי בכל מה שנוגע לתחום שירותי ענן, האם החברה מומלצת בתחום ובעלת מוניטין בתחום, האם הלקוחות של החברה יכולים להעיד על המקצועיות והאמינות של החברה והאם החברה יכולה להתאים לכם את שירותי הענן בצורה המדויקת ביותר לארגון שלכם בהתאם לאופיו, גודלו, צרכיו ועוד.

שאלות ותשובות על שירותי ענן

  • כמה עולים שירותי ענן?

העלות של שירות ענן משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון: גודל העסק והארגון וצרכיו, מספר השירותים שבוחרים במסגרת שירות זה.

  • האם אפשר לוותר כיום על שירותי ענן בארגונים קטנים?

שירותי ענן מספקים התנהלות נוחה ויעילה יותר בכל ארגון לרבות ארגונים קטנים. מעבר לכך הם מציעים לכל ארגון אפשרות לאבטחת מידע ואחסון מידע בצורה הטובה ביותר וברמה הגבוהה ביותר.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן