מיתוסים שגויים ו5 שאלות נפוצות על מחשוב ענן

אם אתה תוהה מה הוא האפיק הטכנולוגי שהולך להיות החשוב ביותר בעתיד הקרוב והרחוק בעולם העסקים, זה הזמן להישיר מבט לטכנולוגיית הענן. עסקים שהתחילו לעשות שימוש מסיבי בשירותי הענן, מצליחים להתמודד בקלות רבה יותר עם אתגרים טכנולוגיים כמו נגישות, ביצועים, יכולת התרחבות, ניהול חכם והישארות עם אצבע על הדופק. ברגע שתחליט להתחיל לעבוד עם טכנולוגיית הענן, די מהר תצוץ השאלה: באיזה סוג של ענן לבחור?

בגדול מדובר על שלושה סוגים: ענן ציבורי, ענן פרטי או מקומי וענן היברידי. שירותי ענן מקומיים כוללים שרתים הממוקמים לרוב בבית העסק או באזור אחר, אך כשהם מחוברים לעסק ברשת סגורה. שירות ענן ציבורי לעומת זאת מבוסס על שרתים הפועלים בחוות שרתים שיכולה להימצא בכל מקום שהוא בעולם, כאשר הלקוח עושה שימוש בשרתים מסוימים בחווה, בדיוק כמו הרבה לקוחות אחרים.

התשתיות אינן שייכות לו והתקשורת מתאפשרת דרך האינטרנט. אי לכך, רמת האבטחה נמוכה יותר. הענן ההיברידי או המשולב, מהווה מעין שעטנז בין שני הסוגים הנ"ל. במאמר שלפניך נענה על חמש שאלות נפוצות שלקוחות שואלים בבואם להחליט איזה סוג הוא הנכון ביותר עבורם.

איזה סוג מתעדכן הכי מהר?

עדכון תכנה הוא תהליך מהיר ופשוט יחסית הן עבור עסקים שעובדים בסביבת ענן ציבורי והן עבור עסקים שעובדים בסביבת ענן פרטי.

איזה סוג הכי קל לנהל?

ניהול מרחוק, האפשרי בענן ציבורי ולרוב בענן היברידי, נחשב לפשוט ביותר. זאת כיוון שכשמנהל הרשת יכול לבצע את כל הפעולות הדרושות מבלי שיהיה עליו להגיע פיזית למיקום של השרת, נהנים מהפחתה משמעותית במשך הזמן הדרוש לניהול.

איזה סוג מספק את רמת האבטחה הגבוהה ביותר?

שירותי מחשוב לעסקים שהותאמו ספציפית לדרישות של החברה שלך (ענן פרטי), הם מן הסתם הבחירה הנכונה אם מה שחשוב לך יותר מכל דבר אחר הוא סודיות ואבטחת המידע, שכן כל פתרונות האבטחה הרלוונטיים למידע שלך יכולים להיות מעוצבים בהתאם לדרישות הארגון או החברה באופן אישי. יחד עם זאת, האפשרות ההיברידית ניצבת במקום השני, במרחק לא גדול מדי מהמקום הראשון. זאת כיוון שישנה שורה ארוכה של פעולות שניתן לנקוט אם בוחרים בענן היברידי, המאפשרות לשמור על רמת אבטחה גבוהה ביותר.

איזה סוג יספק את הביצועים הטובים ביותר?

ביצועי המערכת הטובים ביותר יתקבלו בסביבת ענן פרטי. זאת כיוון שחברות המספקות שירותי ענן לעסקים ומציעות סביבת ענן פרטי, מתכננות את התשתית הבסיסית תוך התייחסות לצרכים הספציפיים של הלקוח. זאת בניגוד למקרה שבו הלקוח מקבל תשתית קיימת, שלא בהכרח מתאימה באופן אופטימלי לצרכיו.

איזה סוג נחשב לגמיש ביותר מבחינת אופציה להתרחבות ויכולת צמיחה?

חשוב ביותר לבחור בסוג הענן שמתאים לתכנית ההתרחבות של העסק שלך. בין אם אתה מתכנן להגדיל את מספר העובדים או את כמות השירותים והמשאבים, דע כי ענן ציבורי וענן היברידי מספקים לך את יכולת הצמיחה הטובה ביותר ואת הגמישות הרבה ביותר.

מחשוב ענן – מיתוסים שגויים

המתנגדים לשימוש במחשוב ענן מספקים נימוקים לא מדויקים ולא מעודכנים ולכן נסקור כאן כמה תפיסות שגויות לגבי מחשוב ענן על מנת להבין את התועלת שבו לפני הבחירה שיטת עבודת המחשוב בעסקים.

  • הרבה מנהלי מערכות מידע בארגונים חוששים לאבד את מקום עבודתם בעקבות המעבר לשימוש בטכנולוגיית מחשוב ענן. צריך להבין שמחשוב ענן אינו מבטל את הצורך באנשי מחשוב בארגון. גם כאשר בוחרים במחשוב ענן לניהול צרכי המחשוב בחרבה, עדיין יש צורך באנשי מפתח בתחם המחשוב. חייב להיות מנהל מערכות מידע שאחראי על הקשר עם ספק שירותי הענן, צריך מנהל רשת שידע להפעיל את כל מערכות ההפעלה וכמובן שיש גם צורך באנשי תמיכה שיוכלו לטפל במשתמשים השונים.
  • בעיות בתחום אבטחת מידע – ישנה נטייה לחשוב שבגלל השימוש של מחשוב ענן בתשתית משותפת, מוצרות בעיות באבטחת המידע. חושב לדעת שספקי מחשוב ענן משקיעים רבות בתחום זה ומפתחים מערכות מיוחדות ומשוכללות שמסוגלות לספק אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. הדבר נכון גם לגבי תחום גיבוי הנתונים- ספקי מחשוב ענן דואגים לגיבוי ברמה ובתדירות גבוהים במיוחד שלא נופלות מהיכולות של רשת מחשבים מקומית ואולי אך טובות יותר.
  • הפחד מטכנולוגיה חדשה מוביל אנשים לחשוש מהשימוש במחשוב ענן. חשוב לדעת שלמעשה לא מדובר בטכנולוגיה כל כך חדשה, מה שחדש הוא המינוח. השימוש במחשוב ענן מתבצע כבר למעלה מעשור והתחיל בזמנו בשירותי דואר אלקטרוני שכולם השתמשו בהם מבלי להכיר את המונח מחשוב ענן. המרכיבים המרכזיים של מחשוב ענן כמו התשתית הוירטואלית, מערכות האחסון ואבטחת המידע קיימים כבר שנים לא מעטות.
  • חשש מתקשורת איטית – יש המדמיינים מחשוב ענן כמתאפיין בתקשורת בקו תקשורת איטי. חשוב לדעת שלא כך הדבר. ספקי מחשוב ענן מודעים לצורכים של משתמשי הקצה ומאפשרים היום תקשורת מהירה באותה מידה של כל רשת מחשבים מקומית. בנוסף, חלק מהשירותים שמציע ספק מחשוב ענן הוא גישה למערכת בקרה שיכולה לספק מידע על ביצועים בכל רגע נתון, מה שגם מאפשר שקיפות וגם מדרבן את הספקים להשקיע ולהתפתח על מנת לשמר את לקוחותיהם.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן