מגזין הפתרונות של יזמקו

5 שאלות נפוצות על הסוגים השונים של מחשוב ענן

אם אתה תוהה מה הוא האפיק הטכנולוגי שהולך להיות החשוב ביותר בעתיד הקרוב והרחוק בעולם העסקים, זה הזמן להישיר מבט לטכנולוגיית הענן. עסקים שהתחילו לעשות שימוש מסיבי בשירותי הענן, מצליחים להתמודד בקלות רבה יותר עם אתגרים טכנולוגיים כמו נגישות, ביצועים, יכולת התרחבות, ניהול חכם והישארות עם אצבע על הדופק. ברגע שתחליט להתחיל לעבוד עם טכנולוגיית הענן, די מהר תצוץ השאלה: באיזה סוג של ענן לבחור?

בגדול מדובר על שלושה סוגים: ענן ציבורי, ענן פרטי או מקומי וענן היברידי. שירותי ענן מקומיים כוללים שרתים הממוקמים לרוב בבית העסק או באזור אחר, אך כשהם מחוברים לעסק ברשת סגורה. שירות ענן ציבורי לעומת זאת מבוסס על שרתים הפועלים בחוות שרתים שיכולה להימצא בכל מקום שהוא בעולם, כאשר הלקוח עושה שימוש בשרתים מסוימים בחווה, בדיוק כמו הרבה לקוחות אחרים. התשתיות אינן שייכות לו והתקשורת מתאפשרת דרך האינטרנט. אי לכך, רמת האבטחה נמוכה יותר. הענן ההיברידי או המשולב, מהווה מעין שעטנז בין שני הסוגים הנ"ל.

במאמר שלפניך נענה על חמש שאלות נפוצות שלקוחות שואלים בבואם להחליט איזה סוג הוא הנכון ביותר עבורם.

איזה סוג מתעדכן הכי מהר?

עדכון תכנה הוא תהליך מהיר ופשוט יחסית הן עבור עסקים שעובדים בסביבת ענן ציבורי והן עבור עסקים שעובדים בסביבת ענן פרטי.

איזה סוג הכי קל לנהל?

ניהול מרחוק, האפשרי בענן ציבורי ולרוב בענן היברידי, נחשב לפשוט ביותר. זאת כיוון שכשמנהל הרשת יכול לבצע את כל הפעולות הדרושות מבלי שיהיה עליו להגיע פיזית למיקום של השרת, נהנים מהפחתה משמעותית במשך הזמן הדרוש לניהול.

איזה סוג מספק את רמת האבטחה הגבוהה ביותר?

שירותי מחשוב ענן שהותאמו ספציפית לדרישות של החברה שלך (ענן פרטי), הם מן הסתם הבחירה הנכונה אם מה שחשוב לך יותר מכל דבר אחר הוא סודיות ואבטחת המידע, שכן כל פתרונות האבטחה הרלוונטיים למידע שלך יכולים להיות מעוצבים בהתאם לדרישות הארגון או החברה באופן אישי. יחד עם זאת, האפשרות ההיברידית ניצבת במקום השני, במרחק לא גדול מדי מהמקום הראשון. זאת כיוון שישנה שורה ארוכה של פעולות שניתן לנקוט אם בוחרים בענן היברידי, המאפשרות לשמור על רמת אבטחה גבוהה ביותר.

איזה סוג יספק את הביצועים הטובים ביותר?

ביצועי המערכת הטובים ביותר יתקבלו בסביבת ענן פרטי. זאת כיוון שחברות המספקות שירותי ענן לעסקים ומציעות סביבת ענן פרטי, מתכננות את התשתית הבסיסית תוך התייחסות לצרכים הספציפיים של הלקוח. זאת בניגוד למקרה שבו הלקוח מקבל תשתית קיימת, שלא בהכרח מתאימה באופן אופטימלי לצרכיו.

איזה סוג נחשב לגמיש ביותר מבחינת אופציה להתרחבות ויכולת צמיחה?

חשוב ביותר לבחור בסוג הענן שמתאים לתכנית ההתרחבות של העסק שלך. בין אם אתה מתכנן להגדיל את מספר העובדים או את כמות השירותים והמשאבים, דע כי ענן ציבורי וענן היברידי מספקים לך את יכולת הצמיחה הטובה ביותר ואת הגמישות הרבה ביותר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סרטון החודש
הדפסה מלוכלכת
יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה