אמצעי אבטחה ברשת

הכל על אמצעי אבטחה ברשת

רשת האינטרנט הפכה להיות כלי מרכז והכרחי עברו כל בית עסק. היא מאפשר ליצור קשר עם לקוחות מרוחקים, ניתן לבצע בעזרתה שיווק יעיל, ובפני העובדים נפתחת גם האפשרות לעבוד כמעט מכל אתר.

יחד עם זאת, ברשת האינטרנט קיימים גם איומים רבים, ועל כן חשוב לדאוג לאמצעי אבטחה מתאימים להתמודדות בעת התקפת סייבר. חשוב לא פחות לוודא כי קיימים גם אמצעים שיימנעו את התקפת הסייבר הבאה.

מהי אמצעי אבטחה ברשת ומדוע יש בה צורך

אבטחה ברשת מוגדרת ככל פעולה שמבצע העסק על מנת להגן על רשת העבודה שלו. מטרתן של פעולות אלו היא לשמור על המידע העסקי, ועל האבטחה שלו, כמו גם על האפשרות להמשיך לעבוד במקרים שבהם הרשת העסקית נפגעת. בעולם שבו אנו חיים, אין לזלזל בצרכים אלו.

כיום, כל לקוח כמעט מצפה שיעמוד לרשותו אתר עסקי זמין, וכי היא יוכל בעת הצורך לתקשר עם נציגי החברה או לבצע את הרכישה של המוצר שבו הוא מעוניין. אם האבטחה של בית העסק נמצאת בסיכון, ייתכן מאוד שהאתר העסקי ייפגע, וגם מערכת המחשוב שבה נעזרים העובדים לא תפעל.

במצב זה נתון העסק בסכנה נוספת – לקוחות לא מרוצים שעלולים לנטוש ולעבור לרכוש את המוצר של המתחרים. אמצעים שמטרתם אבטחת בית העסק יסייעו למנוע מצבים של פגיעה בתשתית העסקית, ויוכלו בעת הצורך לספק כלים טובים יותר להתמודדות גם בעת התקפת סייבר, או כל מקרה אחר של פגיעה ברשת העסקית.

מהם אמצעי האבטחה הקיימים

יכולתו של בית העסק להתנהל באופן תקין בשגרת היום-יום תלויה בראש ובראשונה בנגישות למידע ובזמינות של מערכות ההפעלה שלה. לשם כך יש לוודא כי לבית העסק שירותי גיבוי המתאימים עבורו והעונים על צרכיו. כיום ישנם אמצעי אבטחה רבים, אך ראשית, חשוב לבדוק כי במסגרת פתרונות האבטחה הקיימים בבית העסק, מופיעים גם הדברים הבאים.

תוכנת אנטי-וירוס מקיפה היא אחד האמצעים הנחוצים והיעילים ביותר בכל בית עסק, ורצוי לעשות מחקר שוק מעמיק, ולא לבחור בתוכנה החינמית הראשונה שמוצאים. פעמים רבות שירותים שמוענקים בחינם עולים לבית העסק ביוקר. חומות אש הם אמצעי בסיסי נוסף שכל בית עסק נזקק לו על מנת למנוע כניסה לא מורשת למערכת העסקית או למידע של בית העסק. מלבד אמצעים הכרחיים אלו, קיימים גם שירותי אבטחת מידע לעסקים הכוללים מערכות ייעודיות המזהות איומים חדשים המתפשטים במהירות במחשבי העסק.

יש אפשרות להיעזר גם ברשתות וירטואליות פרטיות שבעזרתן ניתן לגשת מרחוק לסביבת העבודה העסקית, תוך שמירה על רמת אבטחה גבוהה. בסופו של דבר, מטרתם של כל אמצעים אלו, היא לבנות מערכת הגנה רב שכבתית שתגן על בית העסק באופן מקסימלי מפני איומים שונים.

מה לא לעשות

כפי שמשתמע מהכתוב לעיל, אחד הדברים החשובים ביותר, הוא לדאוג לכך שבבית העסק קיימות מספר שכבות הגנה. אין להסתפק בפתרון אבטחה אחד, מכיוון שבמצב זה, אם פתרון זה יכשל ולא יעמוד בדרישות, יוותר בית העסק חשוף בפני סכנות שונות, והמידע העסקי יהפוך להיות נגיש לגורמים בלתי רצויים. מלבד סכנה מבחוץ, מתרחשים לעתים מקרים מצערים של סכנה מבית, ואף על פי שאין זה נעים לשקול זאת, כדאי לוודא כי אמצעי האבטחה כוללים גם הגנה מפני פגיעה שמקורה בתוך הרשת העסקית עצמה.

על מנת לוודא כי בית העסק מוגן מפני איומים שונים, מומלץ מאוד להתייעץ עם גורמים מקצועיים מוסמכים. מומחה בתחום שירותי מחשוב לעסקים יוכל לבצע בדיקה מעמיקה של מצב האבטחה בעסק כפי שהוא כיום, לאבחן את דרישות האבטחה של בית העסק ולהמליץ על הפתרונות הנחוצים.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם