מערכת ניטור

כיום שימוש בטכנולוגיות הפכו לחלק בלתי נפרד מרוב העסקים הקיימיםבמקרים רבים, תפקוד טוב של הציוד, הרשתות והמערכות יהיה המפתח להמשך פעילות העסק ולהצלחתו.

במילים אחרות, אתם תמיד צריכים לדאוג לתקינות הרשת שלכם כדי לוודא עבודה פרודוקטיבית של כל המערכות החשובות עבור המשך פעילות תקין של העסק. השירות הטוב ביותר שיכול לספק לכם את זה הוא שימוש במערכת ניטור. 

למה צריך מערכת ניטור?

גם אם טכנולוגיה היא משהו חיוני לעבודה של חברה, זה לא אומר שהיא חסינה מפני טעויות. תקלות במערכת הממוחשבת עלולות להגיע למצבים קריטיים לפעמים, אשר יכולים להביא להפסדים קשים עבור החברה. 

וכולנו יודעים שתקלות קורות כל הזמן. לפיכך, בכל חברה שבה מופעלים שירותי מחשוב, יהיה צורך לשלוט בתפעול נכון שלה, על מנת ששגיאה אפשרית לא תשפיע בסופו של דבר על השירות שניתן למשתמשים, על אבטחת מידע בארגון או על הפרודוקטיביות בפועל.

כדי לזהות ולמנוע תקלות, נוח מאוד להשתמש בשירותי מערכת ניטור טוב המספק לכם מערכות ניטור מוצקה.

מערכת הניטור אחראית לשליטה בטכנולוגיה שבה משתמשת החברה, בין היתר חומרה, רשתות ותקשורת, מערכות הפעלה או יישומים, על מנת לנתח את פעולתן וביצועיהן. יתר על כן, היא מאפשרת לזהות ולהתריע על שגיאות אפשריות, עוד לפני שהן מתרחשות.

מערכת ניטור

כיצד מערכת ניטור טובה עוזרת לחברה שלכם?

מערכת ניטור חייבת להיות מסוגלת לנטר מכשירים, תשתיות, אפליקציות, שירותים ואפילו תהליכים עסקיים.

זה אומר שמערכת ניטור טובה עוזרת להגביר את הפרודוקטיביות. אלו היתרונות שמגיעים משירות ניטור טוב:

  1. מערכת הניטור משפרת את השימוש בחומרה של החברה – באמצעות השליטה על פעולתו הטובה, מערכת ניטור it מאפשרת לך לנצל את כל משאבי החומרה שלכם. אם, למשל, מחשב או מכשיר כלשהו אינו תקין, כלי הניטור יזהה אותם, יודיע על כך ולאחר מכן, הוא יתוקן או יוחלף. ההחלטה הזו לא תתרחש אלא אם כן מנהלי IT יודעים שמכשיר או מחשב כושל.
  2. שירות ניטור טוב מונע תקלות – שירותי ניטור יכולים לא רק למנוע תקלות, אלא גם מאפשרים לכם לזהות אותם מהר יותר בכל פעם שהם מתרחשים, ואפילו למנוע אותם מראש. אם אתם מזהים אירוע מהר או אפילו מונעים אותו, אתם יכולים לחסוך זמן וכסף של החברה מפני הפסדים פוטנציאליים. 
  3. ניטור IT משפר את שירות הלקוחות והתדמית הארגונית שלכם – על ידי הימנעות מנפילות בשירות ומזעור זמן הפתרון, ישתפר שירות הלקוחות הכולל. לא רק זה, גם תדמית החברה תשתפר. לדוגמא, אם החנות המקוונת שלכם לא פועלת, אתם לא רק תפסידו את המכירות שהייתם עושים באותו יום, אלא גם המשתמש כנראה יחשוב שהעסק שלכם לא אמין במיוחד. אז הלקוח שלכם ישכח שהייתם אופציה רצינית ואמינה לבצע את הרכישות שלו באינטרנט. בנוסף, הלקוח לשעבר הכועס כעת עלול להעביר את הביקורת הלא חיובית עליכם לחברים, מכרים, משפחה, או אפילו רשתות חברתיות, מה שיהיה פרסום רע שיפגע בעסק שלכם.
  4. ניטור מערכות חוסך זמן בשליטה על התשתית שלכם – מכיוון שמערכת הניטור תדאג לתשתית שלכם, תוכלו לבזבז את המשאבים שלכם בצורה יעילה יותר. הצוות המוסמך שאחראי על ניטור הנתונים יוכל להקדיש יותר זמן למשימות אחרות, בידיעה שאם תתעורר בעיה, תקבלו את ההתראות המתאימות. מה שיביא בסופו של דבר לעלייה בפרודוקטיביות של העובדים שלכם, וזו כנראה סיבה מאוד חשובה לכך שאתם צריכים מערכת ניטור.

התכונות הנפוצות ביותר של מערכת ניטור

ניטור הוא פעילות רחבה ומורכבת ביותר. עם זאת, למערכות ניטור יש לעתים קרובות מספר תכונות נפוצות:

  • ניתוח בזמן אמת – מערכת טובה תציע ניטור רציף, שאין בו עיכובים, או לפחות עיכובים אלו יהיו מינימאליים.
  • התראות מערכת – ברגע שמתרחש אירוע מסוים, תופק הודעה, שתגיע לאנשים הנכונים בעזרת אחת הדרכים בהן תבחרו, באמצעות מייל, SMS ועוד.
  • נתונים חזותיים ותצוגה גרפית – על מנת להקל על ניתוח הנתונים המסופקים, כלי ניטור צריכים ליצור גרפים עם הנתונים המסופקים. גרפים אלו יהיו ידידותיים וקלים להבנה, כך שמשתמשי המפתח והאחראים שלהם יכולים להבין את הנתונים בקלות. 

כדי להמשיך לנהל את העסק שלכם ללא תקלות, להיות מסוגלים לתקן ולעדכן את השירותים בזמן אמת, ולהמשיך לתת את השירות הטוב ביותר עבור הלקוחות שלכם וסביבת עבודה נוחה עבור העובדים שלכם, אתם חייבים מערכת ניטור מצוינת.

חברת יזמקו תספק לכם את שירות הניטור המקצועיים ביותר, כולל יחס אישי וצוות מומחים שתמיד יעמדו לרשותכם. 

מערכת ניטור – שאלות ותשובות

האם כל עובדי החברה יכולים לגשת לנתוני מערכת ניטור?

בכל מיני חברות, אפילו קטנות ביותר, לא כל בעלי התפקידים חייבים להיות מסוגלים לגשת לכל הנתונים. הגישה לנתונים חייבת להיות מוגדרת עבור כל משתמש, בהתאם להרשאות הזמינות עבורו.

האם מומלץ שיהיו רשומות קודמות עבור מערכת ניטור?

יהיה קל יותר להעריך את התפתחות הפעולה של המערכות המנוטרות אם קיימות רשומות בניטור קודם. בנוסף, ועל סמך זה, גם יהיה קל יותר למנוע ולהחליט כמה צעדים שנצטרך לנקוט בעתיד, כמו רכישת חומרה חדשה.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם