האם המידע שלי באמת מוגן?

האם יש לי הגנת מידע? ככל שמערכות המחשוב מתפתחות, השימוש באפליקציות גדל, והמידע בו אנו עושים שמוש הולך וגדל, כך גדלה הסכנה הנובעת מאובדן מידע, ולכן דורשת שירותי מחשוב לעסקים.

יצרניות החומרה (שרתים, תחנות עבודה , טלפונים חכמים) וספקי האינטרנט מגדילים לעיתים תכופות את יכולות אחסון המידע, כמו גם את נפח המידע שאנו יכולים לאגור.

שינוים אלו מביאים את המשתמשים לצבירת מידע רב, עקב עלות יחסית זניחה של ציוד ותשתית. יחד עם מגמה זו, אנו חווים יותר ויותר ארגונים אשר מתבססים אך ורק על המידע הדיגיטלי, ולא נעזרים בארכיון פיזי.

לאור מצב זה חשוב כי כל ארגון (ובוודאי, גם לקוח פרטי), יהיה מודע למשמעות של אובדן מידע במידה ויתרחש.

הגנת מידע

 

אובדן מסוג זה יכול לקרות ממספר גורמים שאינם בשליטתנו:

נפילת חשמל היוצרת נזק לקבצים שונים – בעקבות אובדן שינויים שלא נשמרו

נפילת חשמל היוצרת נזק פיזי ואובדן מידע.

חדירת וירוסים שונים, המיועדים לפגוע בקבצים.

תקלת חומרה / תוכנה – הגורמת לשיבוש הנתונים.

נזק פיזי חיצוני כגון, הצפה, שבר ,שינוי זרם חשמלי ועוד.

כיצד ניתן לקבל הגנת מידע ולהבטיח את זמינותו:

ישנן דרכים מגוונות להתגוננות, אך אין ספק כי הצעד הנדרש הינו גיבוי שוטף.

גיבוי הנתונים באופן סדיר, תוך בקרה כי הגיבויים מתנהלים בשוטף, הינה הדרך הבטוחה להקטנת הסיכון במידה ואחד מאותם מצבים שתוארו קודם, אכן קורים.

הגיבוי יכול להתבצע במספר דרכים ואופנים, אולם חשוב להקפיד כי יתבצע.

מומלץ כי אופן הגיבוי, התדירות ובדיקת התקינות תיקבע תוך קבלת ייעוץ והכוונה מגורם מקצועי התמחה בתחום.

לסיכום:

בשיגרה אנו נתקלים בארגונים אשר לא הקדישו את משאבי התכנון והבדיקה, וכאשר ארע תקלה "הופתעו" לגלות כי אין ביכולתם לחזור לפעילות עיסקית שוטפת במהירות, ללא פגיעה בפעילות העסקית

חשיבות הגורם המתמחה הינה קריטית, ובאה לביטוי הן בהבנת צרכי הלקוח, והן בהמלצה על הפתרון הנכון, המלצות הנשענות על ידע מקצועי, המגובה בניסיון מלקוחות רבים, כולל דומים ללקוח הספציפי.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
הקמת שרתים מקומיים

הקמת שרתים מקומיים

איך הקמת שרתים מקומיים תעזור להרים את העסק שלכם מעל כולם? בעידן הדיגיטלי, שבו ניהול נתונים ואבטחה הם דאגות עיקריות עבור עסקים, ההחלטה על הקמת

למאמר המלא »
שירותי help desk

שירותי help desk

החשיבות של שירותי help desk בעולם העסקי והארגוני שירותי Help Desk ממלאים תפקיד חיוני בשמירה על מאמץ זה, ומשמשים כמערכת התמיכה הקדמית לטיפול בפניות, פתרון בעיות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם