דסקטופ וירטואלי – 5 דרכים לתמיכה בתשתית

עולם המחשוב עבר שינויים רבים לאורך השנים, ובהתאם לכך משתנה גם ההגדרה של סביבת העבודה. אחד החידושים בתחום הוא הדסקטופ הווירטואלי המייתר את הצורך בעמדת עבודה נייחת. הדסקטופ הווירטואלי מאפשר גישה מהירה ונוחה לסביבת העבודה מכל מקום.

פישוט של תהליך הניהול

מכיוון שכל בית עסק היום נעזר בשירותי מחשוב כאלה ואחרים, בעסקים רבים מתעורר צורך בשירותי IT הנותנים תמיכה תמידית למחלקות השונות. עובדי המחשוב נאלצים להתמודד יום יום עם אתגרים רבים ולעתים אף עם סכנות אבטחה מסוגים שונים. על כן, על מנת להקל את עבודתה של מחלקת ה-IT ניתן להשתמש בדסקטום וירטואלי. דסקטופ מסוג זה מאפשר ניהול של סביבת העבודה מרחוק, וכך ניתן לבצע בקלות ובמהירות את עדכון המערכות, וכמו כן לטפל בתקלות שונות בהתאם לצורך. במקרים אלו, עובד מחלקת ה-IT אינו נדרש להגיע באופן פיזי לעמדה הדורשת טיפול, אלא יכול לטפל בה מרחוק, תוך כדי השלמתן של פעולות נוספות.

אבטחת מידע מירבית

אחת הבעיות המרכזיות המשותפת לכל תשתיות מחשוב באשר הן, הוא נושא אבטחת המידע. בבתי עסק רבים לא קיימת יחידה מרכזית אחת לאחסון המידע, מה שיכול ליצור בעיות במקרים של פגיעה בשירותי המחשוב. לעומת זאת, כאשר בוחרים בדסקטופ וירטואלי, המידע העסקי מאוחסן במרכז מידע אחד וזוכה לגיבוי על בסיס קבוע. כך, גם במקרים שבהם המחשב האישי של העובד מתקלקל, נגנב או אובד, ניתן לבצע שחזור מהיר וקל של המידע.

אפשרות עבודה על המחשב האישי

סביבת העבודה השתנתה באופן משמעותי בשנים האחרונות. בעבר, לכל עובד הוקצבה עמדת עבודה משלו, אך כיום רבים בוחרים לעבוד על המחשב האישי שלהם בעמדות עבודה משתנות. שיטה זו נקראת גם BYOD שמשמעותה היא -bring your own device. בזכות שיטה זו יכולים עובדים רבים להשלים את מטלות העבודה גם מהבית, והיא צוברת פופולריות רבה בשנים האחרונות. לשיטת עבודה זו יתרונות רבים גם עבור המעסיק; כעת הוא אינו נדרש לבחור בעובד בהתאם למקום מגוריו, אלא על פי כישוריו המקצועיים בלבד. כמו כן, במידה שהעובד נדרש להישאר בביתו בשל סיבות אישיות או על מנת לטפל בילד חולה, עדיין יש באפשרותו לעבוד, לפחות חלק מהזמן, מהבית.

התאוששות מהירה

על מנת להבטיח את המשך תפקודו התקין של העסק, חשוב מאוד להקדיש זמן לבנייתה של תוכנית גיבוי ראויה. חלק מתוכנית זו יכול לכלול סביבת עבודה של דסקטופ וירטואלי. כך, גם במקרה של אסון, או במקרה שבו לא ניתן מסיבה כלשהי לגשת למשרד, תהיה בכל זאת אפשרות להתחבר לדסקטופ הווירטואלי מכל מקום אחר ולהמשיך בעבודה השוטפת. באופן זה, באמצעות הדסקטופ הווירטואלי יוכל בית העסק להתאושש במהירות, לחזור לעבודה שוטפת ורגילה, ולצמצם למינימום את הפגיעה בקשר עם לקוחותיו.
התאמה לצרכי בית העסק

את העבודה באמצעות הדסקטופ הווירטואלי ניתן להתאים בקלות לצרכים הפרטניים כל בית העסק. גם התחלפות כוח האדם נעשית בצורה פשוטה הרבה יותר. אין צורך להגדיר מחדש את עמדת העבודה של העובד, אלא ניתן להתחבר למערכת העסקית דרך הדסקטופ הווירטואלי ולהתחיל בעבודה באופן מיידי וללא כל עיכובים.

 

 

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן