שירותי האבטחה ברשת – שייקחו אותך צעד אחד קדימה

המחשבים הפכו לחלק מרכזי בעולם העסקים. בעבר כל המידע היה מתועד על נייר והפעילות העסקית  הייתה מבוצעת גם היא דרך טכנולוגיה ישנה יותר.

השימוש במחשב אפשרה לייעל את פעילות העסק, אך הביאה עמה בעיות אחרות. המידע העסקי הנשמר במחשב הפך את נושא אבטחת מידע לעסקים לנושא שאין לזלזל בו ועל מנת שבית עסק יצליח בדרכו עליו לבחור בחברה איכותית לתספק לכם פתרונות מחשוב לעסקים.

לשם מה יש צורך בשירותי האבטחה ברשת

מערכת מחשוב הפכה להיות כלי מרכזי בפעילות העסקית. לכן, ישנם שירותי מחשוב בסיסיים שלהם נדרש כל בית עסק.

מלבד הקמה של מערכת המחשוב עצמה, בית העסק צריך לוודא שיש ברשותו שירותי גיבוי מתאימים שבעת הצורך יגנו על המידע הקיים ויאפשרו לו לשחזר מידע שאבד.

בזכות שירותי אבטחת מידע יוכל בית העסק לשמור על המידע שלו מפני גורמים מזיקים כגון וירוסים והתקפות סייבר. התקפות אלו הופכות נפוצות יותר ויותר לעתים על רקע לאומי ולעתים הן מבוצעות רק לשם תשלום כופר.

שירותי אבטחה מקצועיים ושירותי גיבוי בענן לעסקים יאפשרו לבית העסק להמשיך בתפקודו התקין.

ניהול והערכת סיכונים

אחד משירותי האבטחה ברשת הנחוצים ביותר הוא הערכת הסיכונים הצפויים לבית העסק. על מנת שבית עסק יתפקד באופן תקין ואפקטיבי חשוב לנהל היטב את משאבי הכסף, הזמן והתכולה.

לשם כך לבית העסק חשוב שלא לחרוג ממסגרת הזמן והתקציב שנקבעה לפרויקט מסוים וחשוב כמו כן שהתכולה של המוצר (כלומר כל המאפיינים הנדרשים מהמוצר) תתאים לדרישות הלקוח.

הערכת סיכונים תבחן מהם גורמי הסיכון העלולים לפגוע בכל אחד ממרכיבים אלו ותדע לזהות אותם ולוודא שלא יפגעו במהלך התקין של הפרויקט.

בהערכת סיכונים יוגדרו האירועים העלולים באופן פוטנציאלי לפגוע בפרויקט ותבחן הסבירות להתרחשותם.

כך בית העסק יוכל להיות ערוך מראש והסבירות שאירוע כלשהו ייפגע בתפקודו יהיה נמוך יותר.

בנייה של מדיניות אבטחת מידע

מלבד הערכה של הסיכונים האפשריים לחברה, חשוב שבית העסק ייקבע נהלים ומדיניות שיאפשרו שליטה בסיכונים אלו.

במסגרת נהלים אלו יש לקבוע את רמות הסיווג השונות של המידע בארגון, ואת המידע הנגיש לעובדים.

הכרחי לוודא כי כל העובדים מודעים לסכנות השונות הקיימות ברשת (וירוסים, קליק-בייטים ופישינג) וכי הם עושים את מיטב המאמצים לשמור על המידע העסקי בחברה.

חשובה לא פחות ההטמעה של נהלי אבטחת המידע והמעקב אחר יישום נהלים אלו על ידי העובדים.

גילוי פרצות אבטחה

כחלק ממערך האבטחה של העסק, כדאי מאוד לבצע בדיקות שמטרתם גילוי כשלים באבטחה.

מומלץ שבית העסק יימנה גורם מתאים שיהיה אחראי לבדוק האם קיימים מקרים של ניסיון לפרוץ את האבטחה של בית העסק או לפגוע במערכות שלו או בשרתים שבו הוא משתמש.

במקרה של אירועי אבטחת מידע בארגון יש לנתח את הסיבה לפגיעה, להבין את מקורה ולעדכן את הנהלים הקיימים בהתאם על מנת שלא לחשוף את בית העסק לסיכונים דומים בעתיד.

אם בבית העסק אין גורם מקצועי המסוגל לטפל בנושא זה, כדאי לשקול פנייה לגורם מומחה של שירותי האבטחה ברשת.

cropped-logo
יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם