שירותי האבטחה ברשת – שייקחו אותך צעד אחד קדימה

המחשבים הפכו לחלק מרכזי בעולם העסקים. בעבר כל המידע היה מתועד על נייר והפעילות העסקית  הייתה מבוצעת גם היא דרך טכנולוגיה ישנה יותר. השימוש במחשב אפשרה לייעל את פעילות העסק, אך הביאה עמה בעיות אחרות. המידע העסקי הנשמר במחשב הפך את נושא אבטחת מידע לעסקים לנושא שאין לזלזל בו ועל מנת שבית עסק יצליח בדרכו עליו לבחור בחברה איכותית לפתרונות מחשוב לעסקים.

לשם מה יש צורך בשירותי אבטחה

מערכת מחשוב הפכה להיות כלי מרכזי בפעילות העסקית. לכן, ישנם שירותי מחשוב בסיסיים שלהם נדרש כל בית עסק. מלבד הקמה של מערכת המחשוב עצמה, בית העסק צריך לוודא שיש ברשותו שירותי גיבוי מתאימים שבעת הצורך יגנו על המידע הקיים ויאפשרו לו לשחזר מידע שאבד. בזכות שירותי אבטחת מידע יוכל בית העסק לשמור על המידע שלו מפני גורמים מזיקים כגון וירוסים והתקפות סייבר. התקפות אלו הופכות נפוצות יותר ויותר לעתים על רקע לאומי ולעתים הן מבוצעות רק לשם תשלום כופר. שירותי אבטחה מקצועיים ושירותי גיבוי יאפשרו לבית העסק להמשיך בתפקודו התקין.

ניהול והערכת סיכונים

אחד משירותי האבטחה הנחוצים ביותר הוא הערכת הסיכונים הצפויים לבית העסק. על מנת שבית עסק יתפקד באופן תקין ואפקטיבי חשוב לנהל היטב את משאבי הכסף, הזמן והתכולה. לשם כך לבית העסק חשוב שלא לחרוג ממסגרת הזמן והתקציב שנקבעה לפרויקט מסוים וחשוב כמו כן שהתכולה של המוצר (כלומר כל המאפיינים הנדרשים מהמוצר) תתאים לדרישות הלקוח. הערכת סיכונים תבחן מהם גורמי הסיכון העלולים לפגוע בכל אחד ממרכיבים אלו ותדע לזהות אותם ולוודא שלא יפגעו במהלך התקין של הפרויקט. בהערכת סיכונים יוגדרו האירועים העלולים באופן פוטנציאלי לפגוע בפרויקט ותבחן הסבירות להתרחשותם. כך בית העסק יוכל להיות ערוך מראש והסבירות שאירוע כלשהו ייפגע בתפקודו יהיה נמוך יותר.

בנייה של מדיניות אבטחת מידע

מלבד הערכה של הסיכונים האפשריים לחברה, חשוב שבית העסק ייקבע נהלים ומדיניות שיאפשרו שליטה בסיכונים אלו. במסגרת נהלים אלו יש לקבוע את רמות הסיווג השונות של המידע בארגון, ואת המידע הנגיש לעובדים. הכרחי לוודא כי כל העובדים מודעים לסכנות השונות הקיימות ברשת (וירוסים, קליק-בייטים ופישינג) וכי הם עושים את מיטב המאמצים לשמור על המידע העסקי בחברה. חשובה לא פחות ההטמעה של נהלי אבטחת המידע והמעקב אחר יישום נהלים אלו על ידי העובדים.

גילוי פרצות אבטחה

כחלק ממערך האבטחה של העסק, כדאי מאוד לבצע בדיקות שמטרתם גילוי כשלים באבטחה. מומלץ שבית העסק יימנה גורם מתאים שיהיה אחראי לבדוק האם קיימים מקרים של ניסיון לפרוץ את האבטחה של בית העסק או לפגוע במערכות שלו או בשרתים שבו הוא משתמש. במקרה של אירועי אבטחה יש לנתח את הסיבה לפגיעה, להבין את מקורה ולעדכן את הנהלים הקיימים בהתאם על מנת שלא לחשוף את בית העסק לסיכונים דומים בעתיד. אם בבית העסק אין גורם מקצועי המסוגל לטפל בנושא זה, כדאי לשקול פנייה לגורם מומחה.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן