אוטומציה ותשתיות רשת

כיום השוק העסקי והמסחרי הוא תחרותי ביותר. מנהלים רבים עוסקים בשאלה מה יבדל את העסק שלהם לעומת עסקים אחרים וכיצד ניתן להבטיח את הצלחתו. אלא שעל מנת שניתן יהיה לפנות את הזמן הנחוץ לעסוק בשאלות חשובות אלו, חשוב לדאוג גם לצרכים הבסיסיים של בית העסק. ככל שהעסק צומח, מספר המשתמשים בתשתית הרשת שלו גדל, והתפעול הופך למורכב יותר. אחד הפתרונות למצב זה הוא אוטומטציה. 

תיעוד ומעקב

ניהול יעיל של בית העסק מחייב תיעוד מפורט וברור של התפעול השוטף שלו. במסגרת הכלים העומדים לרשות העובדים קיימים גיליונות מעקב ומאגרי מידע, אך כל אלו מחייבים עבודה פרטנית וידנית הגוזלת זמן רב, ובמקרים רבים היא אינה אפקטיבית. מעבר לכך, בכל בית עסק, בין אם קטן ובין אם גדול, מתקיימת פעילות בלתי פוסקת, ולא תמיד יש באפשרות העובדים ליצור תיעוד מלא של המתרחש.

אוטומציה תאפשר למנוע את אותם המקרים המצערים שבהם בשל מגבלות שונות מידע קריטי נעדר מן המערכת. כיום ישנן תוכנות שונות שבזכותן ניתן לבצע מעקב יעיל אחר הפעילות בבית העסק. בעזרתם של שירותים המציעים מעקב מתמיד אחר הפעילות היומיומית ניתן יהיה לבחון את פעילותם של משתמשי הרשת, ויהיה אפשר לספק לעובדים מידע רלוונטי המתעדכן כל העת.    

קונפיגורציה של הרשת

תשתית הרשת העסקית היא כלי מרכזי שבו משתמשים כל עובדי החברה. אלא שבדיוק בשל כך היא הופכת להיות פגיעה וטעויות אנוש של העובדים עלולות לחבל בה. תשתיות מחשוב מנוהלות אומנם על ידי אנשי ה-IT של החברה, הדואגים לתקן את התקלות השונות, אך אוטומציה תסייע להם במילויה של משימה זו. בזכות האוטומציה מחלקת ה-IT של בית העסק תוכל גם להשלים את הבדיקות השונות במהירות וביעילות ולבצע קונפיגוצריה בקלות רבה יותר.

אוטומציה תקל את איסוף המידע הנדרש ותאפשר לעקוב אחר השינויים המבוצעים ברשת, וזאת מבלי לפגוע בגישה של המשתמשים לרשת ובהמשך התקין של העבודה. היכולת לבצע את תהליכי הקונפיגורציה והמעקב בפשטות ובמהירות מפנה זמן יקר למחלקת ה-IT, וכך יש באפשרותה לטפל בנושאים נוספים ושפר את ביצועיה של הרשת.

אבטחת הרשת

מלבד ניהול הרשת וביצוע מעקב אחר אופן פעילותה, שירותי מחשוב לעסקים כוללים דאגה את אבטחתה של תשתית הרשת. כיום, בתקופה שבה צצים איומים חדשים כל העת, מדובר באתגר לא פשוט, ומחלקת ה-IT של החברה צריכה לוודא כי יש בידה המענה הנכון למניעתן של התקפות סייבר, וכי יש ביכולתה להתמודד עם התקפות שונות על הרשת.

גם במקרה זה, ניתן להסתייע באוטומציה המאפשרת להסתמך על תשתית אבטחה קיימת שכבר הוכיחה את עצמה במקרים אחרים בעבר. באמצעות האוטומציה ניתן לבצע סריקה תמידית של תשתית הרשת, על מנת להבטיח כי לא קיימים גורמים עוינים המאיימים עליה.

בזכות האוטומציה יכולים מנהלי העסק לקבל דוח שבו מפורטות סכנות שונות לרשת, ולעתים אף יוגשו הצעות שונות לפתרון הבעיה. בתי עסק שמתלבטים באשר לאימוץ פתרון האוטומציה, יכולים להתייעץ עם גורם מומחה שיסייע להם לבחור בפתרון הנכון עבורם.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן