טכנולוגיית ענן

כל היתרונות שמביאה טכנולוגיית ענן עבור העסק שלכם

אי אפשר להפריז בהשפעת האינטרנט על העולם המודרני. הפעולה החלקה והיעילה של כל ארגון תלויה במידה רבה בשימוש במחשב. מוסדות צריכים מקום לאחסון את הנתונים והמידע שלהם, ומחפשים דרך קלה יותר לנהל חברה.

כתוצאה מכך, מגבלות הכוח האנושי והמרחב הפנוי אילצו את האדם לפנות לחלופות אחרות. כאן טכנולוגיית הענן מגיעה לעזרתו של האדם והחברה.

כיום, טכנולוגיית ענן היא אחד הנושאים המדוברים ביותר בסביבת ה-IT. הפתרון החדש, המציע וירטואליזציה של מספר תהליכים עסקיים, אטרקטיבי ללקוחות, אך, כמו כל דבר חדש, הוא גורם לדיונים רבים על היתרונות שלו ותהליכי ההטמעה המעשית של שירותי ענן בעסק.

מהו מחשוב ענן?

טכנולוגיות ענן הן כלי יעיל להגברת היעילות העסקית ולהשגת המטרות שלך. היישום שלהם עוזר להפחית את עלויות ה-IT, לייעל את השימוש במשאבים, להפוך את תשתית ה-IT לגמישה יותר ובאופן כללי להגביר את התחרותיות.

טכנולוגיית ענן לרוב מדברת על המושג 'מחשוב ענן'. שירותי מחשוב ענן הם שירותים הכוללים לרוב אחסון, מסדי נתונים, כלי פיתוח, תוכנה וניתוח דרך האינטרנט המציעים חדשנות מהירה יותר, משאבים גמישים ואפשרויות אטרקטיביות המאפשרות להתפתח ולגודל. 

מחשוב ענן מוגדר

ההגדרה של המונח "מחשוב ענן" נותרה שנויה במחלוקת. מחשוב ענן מתייחס כאן לאספקה ​​דינמית של חברות עצמאיות ללקוחות של משאבי IT שונים (חומרה, תוכנה או שירותים) דרך רשת.

מחשוב ענן אינו טכנולוגיה, אלא מודל ממוחשב. היא מניחה שכל השרתים, הרשתות, היישומים ושאר האלמנטים הקשורים למרכזי נתונים זמינים לשירות ה-IT ולמשתמשי הקצה באמצעות האינטרנט.

כך, ניתן לרכוש רק את אותם שירותי מחשוב שהלקוח באמת צריך, ובכמות שהוא באמת צריך. מודל הענן שונה ממיקור חוץ מסורתי בכך שלקוחות אינם מעבירים את משאבי ה-IT שלהם במיקור חוץ לארגון חיצוני.

במקום זאת, הם מתחברים ל"ענן" של שירותי תשתית, שירותי פלטפורמה (מערכות הפעלה), או שירותי תוכנה (אפליקציות SaaS). במקרה זה, הענן דומה למרכז נתונים פנימי או למחשב המבצע את אותן פונקציות.

טכנולוגיית ענן
טכנולוגיית ענן

יסודות מחשוב ענן

שירותי ענן משתמשים במודלים שונים של פריסה עבור מחשוב ענן:

 • IaaS – לקוחות מקבלים משאבי מחשוב: שרתים, רשתות, אחסון.
 • PaaS הוא "פלטפורמה כשירות". הלקוחות מקבלים כלים מותאמים אישית לפתרון בעיות שונות – למשל DBMS, סביבת למידת מכונה.
 • SaaS – לקוחות מקבלים אפליקציות מוכנות לעבודה – למשל CRM, מייל, בוני אתרים.
 • XaaS – הכל כשירות. זהו מונח כללי המכסה מוצרים, כלים וטכנולוגיות חדשות. לדוגמה, ספקים כבר מציעים משרות כשירות (DaaS), בינה מלאכותית כשירות (AiaaS).

בהתאם למודל הפריסה, למשתמשים יהיו רמות שונות של שליטה ואחריות.

כיצד מחשוב ענן מעודד חדשנות?

חדשנות קשורה ישירות לצמיחה עסקית. השימוש בטכנולוגיות מדור קודם מונע מארגון הן להתנסות במוצרים חדשים והן לפרוס את הפתרונות הללו ברמה הניתנת להרחבה. שימוש בשירותי ענן כעמוד השדרה של התשתית מביא לביצועים מוגברים, עלויות מופחתות וגמישות רבה יותר. 

יתרונות מחשוב ענן

ישנן מספר מגמות שדוחפות עסקים לעבור ולקבל שירותי מחשוב לעסקים הכוללים את שירותי הענן. עבור רוב החברות, ייתכן שהשיטות העסקיות הנוכחיות לא יהיו גמישות מספיק כדי לתמוך בצמיחה ארגונית, או שאינן מספקות פלטפורמה תחרותית ורמת הגמישות הנכונה.

גידול נתונים מביא לעליות חדשות בעלות ובמורכבות של אחסון נתונים במרכז הנתונים ודורש כישורי IT וניתוחים חדשים.

פתרונות גיבוי בענן לעסקים עוזרים לחברות לפתור בעיות מורכבות בעידן הדיגיטלי. במקום לנהל משאבי IT, בעזרת טכנולוגיית ענן, חברות מסוגלות להגיב במהירות לתנאים עסקיים המשתנים במהירות. שירותי הענן של היום מעצימים עסקים ומצמצמים עלויות, ומאפשרים לחברות לנצל את מלוא הפוטנציאל שלהן.

טכנולוגיית ענן הוא חלופה מצוינת לטכנולוגיית מידע מסורתית. הנה רק כמה מהיתרונות שלהם:

 • חיסכון. טכנולוגיית ענן מאפשרת להימנע מעלויות הציוד, תחזוקה ועדכון שלו. 
 • שירותי מחשוב לעסקים מאפשרים לכם להשתמש בשרתים נוספים בזמנים של עומס מוגבר. ניתן גם להתאים את גודל האחסון.
 • זמינות. גישה למשאבי עבודה אפשרית מכל מקום בעולם. 
 • שיפור ביצועים המאפשרים לארגון עבודה בו-זמנית ומשותפת של מספר עובדים, מה שמשפר את תהליך האינטראקציה בין עמיתים ממחלקות סמוכות.
 • התאמה מהירה לתשתית הארגון. 
 • כלים מתקדמים ומבחר גדול של תוכנות הפותרות את המשימות העסקיות הנדרשות ועוזרות לייעל את התשתית של החברה.
 • החופש לבחור פלטפורמת חומרה: עובד יכול להשתמש בשירותים הן מהמחשב האישי והן מהסמארטפון.
 • ספקים גדולים ואמינים לרוב מחזיקים לא מרכז נתונים אחד, אלא רשת של מרכזי נתונים שנבנו בהתאם לדרישות הסטנדרטים הבינלאומיים. הם עובדים ביציבות, לרוב ללא תקלות ותאונות קריטיות.
 • אבטחה גבוהה עבור כל הנתונים והמידע המאוחסנים. 

סוגי מחשוב ענן

קיים סיווג שבו טכנולוגיית ענן משתייכת לסוג מסוים בהתאם לצורת הבעלות, ניהול, קנה מידה, גישה, אופי, מטרת הענן.

ניתן לסווג שירותי ענן לשלושה סוגים:

 • ענן פרטי הוא תשתית השייכת לארגון ספציפי אחד ופועלת על הרשת שלו. חברה יכולה לנהל ענן כזה בעצמה או להעניק סמכויות לקבלן. היתרון הוא שכל המידע נשאר בתוך הארגון, כך שקל יותר להגן עליו ולשלוט בו. בעיקר חברות גדולות רוכשות ענן פרטי: הוא יקר, כי הוא מתאים לצרכים ולמשימות של החברה.
 • ענן ציבורי הוא תשתית המשמשת ארגונים רבים בו זמנית. היתרונות העיקריים הם הפעלה מהירה וזולה, האחריות לתחזוקה, אבטחה, ועדכונים היא על הספק בלבד.
 • ענן היברידי הוא שילוב של ענן פרטי וציבור. היתרון הוא בהקצאת משאבים מיטבית ובזכות לנהל את מיקום הנתונים של החברה. סוג זה משמש גם לגיבוי נתונים שכבר נמצאים בשרתים פנימיים.

לסיכום, מחשוב הענן גדל לתעשייה ענקית. הגידול בכוח המחשוב והופעתם של תכונות חדשות עבור משתמשי קצה ישפיעו ישירות גם על העסק. טכנולוגיית ענן מסייעת לארגונים להרחיב, לשמור על זריזות ולהתמקד בפעילות עסקית ולא בניהול תשתיות מורכבות.

חברת יזמקו IT כאן כדי להעניק לעסק שלכם את כל היתרונות שטכנולוגיית הענן יכולה להציע. יזמקו IT יתאימו עבור העסק שלכם את שירותי הגיבוי המתאימים ביותר, ויעניקו לכם ליווי מקצועי לאורך כל הדרך. 

יזמקו מדפסות לוגו

יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
איומי סייבר

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם