וירוס כופר מה עושים?

וירוס כופר הסרה וטיפול במערכת שנפרצה תמנע פגיעה בעסק

תוכנות זדוניות כופר, או וירוס כופר, הן סוג של תוכנות זדוניות שמונעות ממשתמשים לגשת למערכת או לקבצים האישיים שלהם ודורשת תשלום כופר על מנת לקבל גישה מחדש.

בעוד שאנשים מסוימים עשויים לחשוב שווירוס נעל את המחשב שלהם, תוכנות כופר בדרך כלל מסווגות כצורה שונה של תוכנה זדונית מאשר וירוס.

כיום, מחברי תוכנות כופר מורים על שליחת התשלום באמצעות מטבע קריפטוגרפי או כרטיס אשראי, ותוקפים יחידים, עסקים וארגונים מכל הסוגים.

אם הותקפתם על ידי וירוס כופר ההסרה שלו מהמערכת זה מה שיציל את הנתונים שלכם.

וירוס כופר במערכת מה עושים במצב הזה?

כמו שאומרים גרם של מניעה שווה קילו של תרופה. זה בהחלט נכון כשמדובר בווירוס כופר.

אם תוקף מצפין את הנותנים שלכם ודורש כופר, אין ערובה שהוא יבטל את ההצפנה בין אם תשלמו ובין אם לא.

לכן זה קריטי להיות מוכן על ידי ביצוע בדיקת חדירות, לפני שאתם מקבלים התראות על וירוס כופר. שני צעדים מרכזיים שכדאי לנקוט בהם:

וירוס כופר מה עושים? התקינו תוכנת אבטחת מידע בארגון לפני שתפגעו על ידי וירוס כופר, וגבו את הנתונים החשובים שלכם.

כמובן שתדאגו להפעלת מערכת אבטחה מתקדמת על ידי אנשי מקצועי מומחים, כאשר תקבלו התראת וירוס כופר ההסרה שלו מהמערכת תהיה אפשרית אודות לצוות המומחים של שירותי הIT.

אפשרות פוטנציאלית אחת בעת היתקלות עם וירוס הסרה שלו מהמחשבים, כאשר אולי בדרך זו תוכלו לאחזר כמה קבצים מוצפנים, אך אל תפעלו באופן עצמאי ותנו למומחים לעשות את העבודה.

וירוס כופר מה עושים

כיצד תוכנת כופר משפיעה על העסק?

סוגים שונים של תוכנות כופר פוגעות קשות בעסקים.

למעשה, התקפות על ידי וירוס כופר על עסקים עלו ב-88% במחצית השנייה של 2018, כאשר פושעי סייבר מתרחקים מהתקפות ממוקדות צרכנים ופונים יותר ויותר למתקפות על ארגונים גדולים כמו בתי חולים, סוכנויות ממשלתיות ומוסדות מסחריים.

בהתחשב בשפע של מתקפות וירוס  הסרה ומניעה שלהם היא הערכית.

העלות האדירה הכרוכה בהן, דורשת מהעסקים להפעיל ותחזק הגנה נרחבת ומתקדמת עבור העסק מפני תוכנות כופר. 

וירוס כופר מה עושים? כדי להגן על המערכות שלכם מפני וירוס כופר, אנשי הסייבר המומחים ידאגו לבצע את הפעולות הבאות: 

  • גיבוי נתונים – בהנחה שיש לכם גיבויים זמינים, בעת מתקפת וירוס כופר ההסרה שלו ועדכון המערכת מחדש, אנשי הIT יסרקו את הגיבויים שלכם מחדש כדי לוודא שהם לא נגועים. לכן, טוב שגיבוי הנתונים והאחסון שלהם יתבצע על ידי שרתי ענן מאובטחים עם הצפנה ברמה גבוהה ואימות מרובה גורמים.
  • תיקון עודכן המערכת – תוכנות כופר מסתמכות לרוב על פריצות אבטחה במערכת כדי לקבל גישה לא חוקית למערכת או לרשת. כל עוד התוכנה ברחבי הרשת שלכם מעודכנת, התקפות כופר מבוססות ניצול לא יכולות לפגוע בכם. בנימה זו, אם העסק שלכם פועל על תוכנה מיושנת או לא מאובטחת, אתם נמצאים בסיכון מפני וירוס.
  • ספאם וסיסמאות חזקות – פושעי הסייבר משתמשים בסוס טרויאני ככלי משלוח עבור תוכנות כופר. מייל זדוני המסומן במערכת שלכם כספאם,  נשלח למערכת שלכם כדי להדביק את משתמש הקצה ולקבל גישה למערכת. כאשר הווירוס מתפשט ממערכת למערכת באמצעות רשימה של סיסמאות נפוצות. על ידי לימוד כיצד לזהות דואר זבל ויישום אימות רב-גורמי, משתמשי הקצה שלכם יישארו צעד אחד מוגנים יותר.

השקיעו בטכנולוגיית אבטחת סייבר טובה. כאשר הדרך הטובה והאמינה ביותר עשות זאת היא בעזרתם המקצועית של חברת 'יזמקו'.

חברת 'יזמקו' מתמחה במתן שירותי מחשוב מתקדמים עבור עסקים, תערוך עבורכם בדיקות חדירה, תעריך את מערכת אבטחת המידע שלכם וכמובן תדאג לעדכן ולתקן ליקויים משמעותיים במערכת.

בעזרת המומחים של חברת 'יזמקו' אין לכם מה לחשוש ממתקפת וירוס כופר ההסרה שלו תתבצע במהירות וביעילות, והמידע הרגיש במערכות שלכם ישמר ללא פגע.

וירוס כופר מה עושים? – להלן שאלות ותשובות נפוצות

  1. אילו תוכנות כופר נפוצות ביותר עבור תקיפת עסקים?

GandCrab, SamSam, WannaCry, NotPetya – כולם סוגים שונים של תוכנות כופר והם פוגעים קשות בעסקים.

תוכנת כופר הפכה יותר מתוחכמת עם הזמן.

בעוד שתוכנת הכופר המקורית הייתה מוגבלת להצפנה של נקודת קצה בודדת, לגרסאות הנוכחיות יש מנגנוני הפצה מתקדמים.

תוכנת כופר מודרנית מצפינה את הקוד שלה כדי להקשות על פריצה הפוכה ויכולה להשתמש בשיטות הצפנה לא מקוונות, ומבטלת את הצורך בתקשורת עם מרכז שליטה ובקרה.

  1. האם כאשר מתרחשת מתקפת וירוס כופר צריך לשלם את הכופר?

רוב מומחי האבטחה ורשויות אכיפת החוק ממליצים לא לשלם את הכופר במקרה של התקפת תוכנת כופר.

ישנן שלוש סיבות עיקריות לכך:

  • גם אם תשלם את הכופר, אין ערובה שפושעי סייבר יפענחו את הנתונים שלכם בחזרה. 
  • סוגים מסוימים של תוכנות כופר למעשה אינם מסוגלים לפענח את הנתונים, גם אם הכופר שולם.
  • תשלום הכופר מעודד התקפות עתידיות של תוכנות כופר נגד הארגון שלכם וארגונים אחרים.
יזמקו מדפסות לוגו

יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
איומי סייבר

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם