מגזין הפתרונות של יזמקו

שרותי אנטי ספאם לחברות וארגונים

חברות וארגונים גדולים מתמודדים מדי יום עם כמויות עצומות של דואר אלקטרוני. חלק גדול מהדואר המגיע לארגונים (כמו גם לאנשים פרטיים) הוא דואר זבל, הנקרא גם ספאם

, שנשלח על ידי מפרסמים שונים בתפוצה נרחבת. דואר זבל מכיל בדרך כלל תוכן פרסומי, אך בהרבה מקרים הוא עלול להכיל גם וירוסים, ניסיונות הונאה אלקטרוניים, תוכנות רוגלה ועוד. ספאם מסוג זה עלול לגרום לנזק גדול לארגון, העלול להסתיים בהשבתת המערכות הממוחשבות של הארגון ולסכן את הפעילות העסקית של החברה. כמו כן, הטיפול בדואר זבל מבזבז זמן עבודה רב. הריבוי במקרי הספאם מחייב את הארגון למצוא פתרון יעיל לבעיה, אשר יאפשר זיהוי וסינון יעיל של כמויות הדואר הגדולות המגיעות לארגון, וימנע את השבתת מערכות המחשוב או את קריסת שרתי הדואר של הארגון.

 

כיצד מתמודדים עם תופעת הספאם בארגונים?

 

כדי להתמודד עם בעיית הספאם ועם מתקפות וירטואליות נוספות על שרתי הדואר של החברה (הפצצות דואר, השבתת שרתי הדואר ועוד), יש להתקין תוכנת אנטי ספאם המאפשרת זיהוי וחסימה אוטומטית של דואר זבל וכן סינון והתראה אודות כל דואר זבל המגיע למערכת ונחשב מזיק. תוכנת אנטי ספאם יעילה תאפשר זיהוי של דואר המכיל בתוכו וירוסים, תולעים, תוכן הונאתי (Phishing) ועוד. כמו כן על התוכנה להתמודד עם תופעות כמו זיהוי התקפה על שרתי הדואר, נתזי דואר (Backscatter – הודעות ממקור לא מוכר המודיעות שדואר שהמשתמש לא שלח מעולם לא הגיע ליעדו, בדרך כלל מדובר בוירוסים) ואיומי אבטחה נוספים.

כדי להתקין תוכנת אנטי ספאם יעילה ואיכותית יש לפנות ישירות לחברה המספקת פתרונות מחשוב לעסקים, המציעה שירות מקיף לסינון דואר זבל, הגנה מפני וירוסים, סינון קבצים וחסימות תוכן בלתי רצוי העלול לגרום נזק לחברה. מתפקידיה של תוכנת האנטי ספאם: להעביר מספר גדול של בדיקות לכל הודעת דואר המתקבלת בשרתי הדואר של החברה, סריקות אנטי וירוס לדואר המתקבל בחברה, סינון דואר הזבל, הנפקת דו"חות על חסימת מתקפות או מיילים שנחסמו, זיהוי וירוסים העוברים דרך המייל ועוד. תוכנת האנטי ספאם מסייעת בהורדת העומס על קווי האינטרנט של הארגון וברוב המקרים היא מציעה אפשרות של גיבוי מרחוק של שרתי הדואר, למקרי נפילה. בכך מאפשרת התוכנה לארגון לתפקד בצורה מיטבית, היא חוסכת לארגון בזבוז של זמן משאבים ומונעת קטסטרופות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סרטון החודש
הדפסה מלוכלכת
יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה