מגזין הפתרונות של יזמקו

אחסון וגיבוי מידע

מערכות מידע כיום הם חלק בלתי נפרד מכל ארגון, חברה או עסק. מערכות המידע מאפשרות אחסון וניהול של כל המידע הארגוני, עיבודו ושליפתו מאוחר יותר. מערכות מידע נמצאות כיום בשימוש בכל תחום: פיננסי, תעשייתי, גאוגרפי, וכדומה. משרדים ממשלתיים, בתי חולים, בתי משפט, עסקים מקוונים –  כולם מתבססים כיום על מערכות מידע מסוגים שונים.

אחת הבעיות המרכזיות עמה נאלצים להתמודד ארגונים וחברות בימינו היא כיצד להתמודד עם נפחי המידע ההולכים וגדלים. מערכות אחסון המידע בחברות הן נדבך מרכזי המסייע לטיפול בנפחי המידע. זוהי תשתית המחשוב הארגונית העיקרית אשר תפקידה הוא לספק את נפחי האחסון וביצועי הדיסק הנדרשים לתפעולה התקין של החברה. בנוסף, מערכות האחסון משמשות כבסיס להקמת תשתית שרתים וירטואלית ואיחוד שרתים. מערכת האחסון מסוגלת גם לשפר את יכולות גיבוי המידע והשחזור ולאפשר לחברה להתאושש מאסונות כמו איבוד מידע או מחיקת מידע. בממוצע, כל שנתיים נפחי המידע מכפילים את עצמם ועל חברות וארגונים המודעים לחשיבות השמירה על המידע להיערך לכך מבעוד מועד.

 

פתרונות גיבוי

 

גיבוי נתונים ושחזורם הם אחת מהבעיות העיקריות איתן ארגונים נאלצים להתמודד בשנים האחרונות. נפחי האחסון העצומים והמעבר לתשתיות וירטואליות מאלצת את הארגונים, גדולים כקטנים, לחפש פתרונות אחסון וגיבוי חדשות אשר יסייעו להם להתמודד עם צרכי הגיבוי ההולכים וגדלים של הארגון. אחסון מערכות המידע ושרתי הארגון על גבי ענן יכולים לספק לארגון ניהול יעיל יותר של צרכי המחשוב הארגוניים שלו. השימוש בענן חוסך לארגון הוצאות של רכישת משאבים של חומרה ורשיונות הפעלה, עלויות תחזוק שוטפות, עלויות שדרוג חומרה ועלויות של גיבוי ושחזור נתונים. כמו כן, האחסון בענן מספק לארגון את הגמישות הנחוצה לו במקרים של צמצום או הרחבת משאבי המחשוב לאורך הזמן, בהתאם לצרכים המשתנים של הארגון. כיום ישנן חברות המספקות שירותי מחשוב לעסקים המציעות מגוון של פתרונות מחשוב לארגונים בעלי מערכות מחשוב מסועפות וגדולות. שירותי אחסון וניהול מערכות מידע כולל מרכיבים כמו: הגדרת משאבי החומרה, האבטחה ורוחב הפס הנדרשים לאחסון המידע, התקנת תוכנות מתאימות הנדרשות לניהול ואחזקת המידע, העברת מידע קיים מהשרתים לענן, תחזוקה שוטפת לשרת, ביצוע בדיקות תקופתיות, שירותי סטטיסטיקה, גיבוי יומי מלא של כל המידע ושל מסד הנתונים, הענקת שירותי תמיכה טכנית במקרי תקלות ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סרטון החודש
הדפסה מלוכלכת
יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה