איך נתקין סיבים אופטיים בעסק שלנו ונהנה מאינטרנט שטס?

רגע לפני שמשלימים עם העובדה שהאינטרנט בעסק זוחל והלקוחות מתמרמרים על עיכובים בתהליכי עבודה מבוססי תקשורת, חשוב לבדוק האם ניתן להתקין בבית העסק אינטרנט סיבים אופטיים. הנה המדריך המזורז להגברת מהירות הגלישה בכמה וכמה מונים.

בשנים האחרונות ישנו תהליך מתמשך, שהולך ומתהווה לכדי התקנת תשתיות סיבים אופטיים בחלקים רבים בארץ. זו מגמה חיובית שבסופה אזרחים רבים ברחבי הארץ יוכלו להנות מאינטרנט הרבה יותר מהיר ויציב. יחד עם זאת, לא בכל אזור ולא בכל בניין קיימות תשתיות המותאמות להתקנת אינטרנט מהסוג של סיבים אופטיים. לכן, בשלב הראשון יש לבדוק את התאמת התשתית לסיבים.

מהו אינטרנט סיבים אופטיים?

נכון להיום, אינטרנט סיבים אופטיים מהווה את הדרך המהירה והיציבה ביותר להתחבר אונליין. בניגוד לנחושת המאופיינת עם תשתיות אינטרנט ישנות יותר, סיבים אופטיים למעשה משתמשים באור כדי להעביר נתונים. בפועל, אינטרנט מהסוג הזה יכול לספק מהירויות גלישה מהירות עד פי 100 מחוטי נחושת מסורתיים.

העובדה הזאת, הנוגעת למהירות הגלישה, היא מה שהופכת את האינטרנט המהיר לאידיאלי עבור כל מי שזקוקים לחיבור מהיר להזרמת נתונים בקצב ובנפח גבוהים. אבל, רגע לפני שמתקינים אותו, חשוב לברר אם בכלל התשתיות במבנה מתאימות לסוג זה של אינטרנט.

בדיקת התאמה לסיבים אופטיים

את בדיקת ההתאמה לאינטרנט סיבים אופטיים, בדרך כלל יש לתאם מראש מול ספקיות האינטרנט, מה שיצריך לרוב ביקור פיזי של טכנאי רשתות. חשוב לציין, למרות ההתקדמות המבורכת בנושא, עדיין אין בכל רחבי הארץ תשתיות אשר מותאמות לגלישה מהירה מסוג זה.

במקרים בהם לקוחות נמצאים לא מתאימים להתקנת האינטרנט המהיר, חשוב שלא להתייאש, כי פריסת התשתיות מתבצעת די במהירות בשנים האחרונות. לאחר שמבצעים את בדיקת ההתאמה, בד"כ יהיה אפשרי להזמין את התקנת האינטרנט תוך כמה ימים בודדים ע"י ספקיות האינטרנט השונות.

מחיר התקנת אינטרנט סיבים אופטיים

בעוד כי מחיר אינטרנט סיבים אופטיים יכול לנוע בין עשרות שקלים בודדים לבין 100 ₪ ומעלה לחודש, חשוב לערוך השוואת מחירים בין ספקיות אינטרנט ולהגיע למסקנות הנדרשות עבור הוזלת מחירים. בין אם בוחרים בספקית אינטרנט זו או האחרת, ההבדלים בין החברות יכולים להיות מהותיים.

בטווח הארוך, ההבדלים בין המחירים מתבטאים במאות שקלים וגם יותר, ככה שחשוב לקבל הצעת מחיר הוגנת לפני התקנה. אם ההצעה מרגישה לא הוגנת או יקרה מדי, חשוב לבדוק מדוע וכיצד ניתן להוזילה. בימינו, הכוח הצרכני בידיים של לקוח הקצה, ככה שחשוב לדעת לנצלו נכון. בסופו של דבר, התקנת אינטרנט סיבים אופטיים תאפשר גלישה טובה יותר ומהירה. ככזאת, היא לרוב תהיה יקרה יותר מחבילות גלישה אחרות. יחד עם זאת, עם השנים, המחירים כמובן צפויים לרדת ולהיות שווים לכל כיס.

לפרטים נוספים בקרו באתר אנלימיטד בכתובת https://www.unlimited.net.il

יזמקו מדפסות לוגו

יזמקו שירותי מחשוב לעסקים

יזמקו פרו היא חברה מובילה בתחום שירותי מחשוב לעסקים בישראל. החברה פועלת משנת 1972 ומעניקה מגוון רחב של שירותים, החל מתמיכה שוטפת ועד לפרויקטים מורכבים. צוות החברה כולל אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, בעלי ידע וניסיון רב בתחום המחשוב. החברה חרטה על דגלה מתן שירות איכותי ומקצועי, תוך התאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
איומי סייבר

איומי סייבר

איך תתגוננו נכון מפני איומי סייבר ותשמרו על הנתונים הרגישים של הארגון? העולם שלנו בנוי על תקשורת מתמדת, כאשר הטכנולוגיה שמסייעת לנו להיות כל רגע

למאמר המלא »
firewall ארגוני

firewall ארגוני

firewall ארגוני – שומר הסף הדיגיטלי חומת האש הארגונית מהווה את הבסיס של ההגנה בתחום המשתנה ללא הרף של אבטחת סייבר, ומגינה על חברות מפני

למאמר המלא »
מתקפת vishing

מתקפת vishing

חשפו את האיום: ההבנה מה עומד מאחורי מתקפת vishing בעידן שבו הטכנולוגיה השתלבה עמוקות בחיי היומיום שלנו, האיומים הדיגיטליים ממשיכים להתפתח, כשפושעי סייבר ממציאים שיטות

למאמר המלא »
לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות!
פתיחת קריאת שירות
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם
יש שאלה?
צרו קשר
הכניסו פרטים ונשוב בהקדם