מגזין הפתרונות של יזמקו

מחשוב ענן - מיתוסים שגויים

המעבר של חברות רבות לשימוש בטכנולוגיית מחשוב ענן שינה הרבה דברים בתוך הארגונים. עדייו ישנם אנשים רבים שמתווכחים לגבי היעילות והעדיפות של מחשוב ענן לעסקים.

המתנגדים לשימוש במחשוב ענן מספקים נימוקים לא מדויקים ולא מעודכנים ולכן נסקור כאן כמה תפיסות שגויות לגבי מחשוב ענן על מנת להבין את התועלת שבו לפני הבחירה שיטת עבודת המחשוב בעסקים.

 

– הרבה מנהלי מערכות מידע בארגונים חוששים לאבד את מקום עבודתם בעקבות המעבר לשימוש בטכנולוגיית מחשוב ענן. צריך להבין שמחשוב ענן אינו מבטל את הצורך באנשי מחשוב בארגון. גם כאשר בוחרים במחשוב ענן לניהול צרכי המחשוב בחרבה, עדיין יש צורך באנשי מפתח בתחם המחשוב. חייב להיות מנהל מערכות מידע שאחראי על הקשר עם ספק שירותי הענן, צריך מנהל רשת שידע להפעיל את כל מערכות ההפעלה וכמובן שיש גם צורך באנשי תמיכה שיוכלו לטפל במשתמשים השונים.

 

– בעיות בתחום אבטחת מידע- ישנה נטייה לחשוב שבגלל השימוש של מחשוב ענן בתשתית משותפת, מוצרות בעיות באבטחת המידע. חושב לדעת שספקי מחשוב ענן משקיעים רבות בתחום זה ומפתחים מערכות מיוחדות ומשוכללות שמסוגלות לספק אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. הדבר נכון גם לגבי תחום גיבוי הנתונים- ספקי מחשוב ענן דואגים לגיבוי ברמה ובתדירות גבוהים במיוחד שלא נופלות מהיכולות של רשת מחשבים מקומית ואולי אך טובות יותר.

 

-הפחד מטכנולוגיה חדשה מוביל אנשים לחשוש מהשימוש במחשוב ענן. חשוב לדעת שלמעשה לא מדובר בטכנולוגיה כל כך חדשה, מה שחדש הוא המינוח. השימוש במחשוב ענן מתבצע כבר למעלה מעשור והתחיל בזמנו בשירותי דואר אלקטרוני שכולם השתמשו בהם מבלי להכיר את המונח מחשוב ענן. המרכיבים המרכזיים של מחשוב ענן כמו התשתית הוירטואלית, מערכות האחסון ואבטחת המידע קיימים כבר שנים לא מעטות.

 

– חשש מתקשורת איטית- יש המדמיינים מחשוב ענן כמתאפיין בתקשורת בקו תקשורת איטי. חשוב לדעת שלא כך הדבר. ספקי מחשוב ענן מודעים לצורכים של משתמשי הקצה ומאפשרים היום תקשורת מהירה באותה מידה של כל רשת מחשבים מקומית. בנוסף, חלק מהשירותים שמציע ספק מחשוב ענן הוא גישה למערכת בקרה שיכולה לספק מידע על ביצועים בכל רגע נתון, מה שגם מאפשר שקיפות וגם מדרבן את הספקים להשקיע ולהתפתח על מנת לשמר את לקוחותיהם.

 
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סרטון החודש
הדפסה מלוכלכת
יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה