כיצד שרותי ענן לעסקים יקלו על העסק שלך?

שרותי ענן לעסקים הם עובדה קיימת בשטח כבר שנים רבות. רבים מכירים את שירותי הענן האישיים כגון גוגל דרייב, דרופבוקס, הדואר האלקטרוני Gmail ואחרים. היום "שירותי מחשוב ענן" הולכים ותופסים תאוצה ונוכחות בעולם העסקים – גדולים כקטנים, ומעבר ל"ניחוח" הטכנולוגי המתקדם, החדשני והעדכני הנלווה אליהם, מביאים עימם יתרונות רבים ומשמעותיים להתנהלות חכמה של העסק בעידן הדיגיטלי.

מהם שרותי ענן לעסקים?

שירותי מחשוב ענן הם שם כולל למשאבים המאוחסנים על שרת של ספקית מחשוב ענן, וחוסכים לנו, המשתמשים, הפרטיים והעסקיים כאחד, את הצורך לעסוק בתפעול המשאבים הללו בצורה לוקאלית. לדוגמה, נפח אחסון בענן יחליף את נפח האחסון הנדרש בשרת הלוקלי של העסק ובכונן הקשיח של המשתמש, מערכות לשיתוף וניהול מסמכים מייתרת את הצורך בשרת קבצים מקומי עתיר עלויות ותחזוקה, תוכנת CRM בענן חוסכת לנו את התקנתה ועדכונה בשרת הלוקלי של הארגון וכד'. המשאבים מסופקים ללקוחות בתשלום תקופתי (לרוב חודשי) והאחריות לתפעולם מוטלת על החברה המספקת את השירות.

מהם יתרונות שרותי ענן לעסקים?

ישנם סוגים שונים של שירותי מחשוב לעסקים כמו תוכנה בתצורת SAAS – Software as a Service (תוכנה כשירות), אשר מאפשרת שימוש בתוכנות שונות ללא הצורך להתקין באופן מקומי ולרכוש רישיונות יקרים ועוד. כבר בשלב ההגדרה הראשונית של שירותי מחשוב ענן.

ניתן לראות מספר יתרונות של שרותי ענן לעסקים:

  • חסכון בעלויות רכישה, עדכון ותפעול של השרת, מערכת ההפעלה ותוכנות אחת ההוצאות הגדולות של עסקים וארגונים היא תחום המחשוב וכל מה שנלווה אליו – היישומים הייעודיים, מערכת ההפעלה, השרתים וכד'. שימוש בשרותי ענן מקצץ את העלויות הללו בצורה ניכרת ומעביר את האחריות לטיפול בהם מהארגון אל ספקית השירות.
  • תשלום על פי שימוש תוכניות שירותי מחשוב ענן הן גמישות, אינן מחייבות אתכם להוצאה ראשונית גדולה ואינן מגבילות אתכם מבחינת המשאבים העומדים לרשותכם (בניגוד למשל לרכישת שרת ארגוני בעל נפח מוגדר). הגדלה או הקטנה של המשאבים והמשתמשים נעשית על ידי ספקית השירות, בצורה שקופה לגמרי עבור הארגון, ומבלי שפעילותו תופרע ויעילותו תפחת.
  • אבטחה מוגברת היות ומדובר באחסון מרוחק הממוקם בחוות שרתים של ספקית השירות, האבטחה שהשרתים מקבלים הינה מקיפה, וכוללת גם אבטחת מידע פרטנית לכל אחד מהשרתים וגם אבטחה פיזית לחווה עצמה. זהו משהו שמעט מאד ארגונים יכולים לספק למידע הארגוני שלהם, יהיה יקר וחיוני עבורם ככל שיהיה.
  • גמישות בשיטת העבודה בשל פלטפורמת הגישה חלפו הימים בהם עובדים עבדו אך ורק מהעסק או הארגון. כיום, ארגונים מעסיקים פרילנסרים, עובדים שעובדים מהבית ועוד סוגי התקשרויות שונות. הקונספט הטכנולוגי שמאחורי שרותי ענן לעסקים מאפשר לכל ארגון לבחור את שיטת העבודה הנוחה לו, בשעות העבודה הנוחות לו וכן הלאה.

לסיכום:

שירותי מחשוב ענן וכן פתרונות מחשוב כבר מביאים את התועלת הצפונה בהם לרבבות ארגונים ובתי עסק, שכל אחד מהם נהנה, לא רק מהיתרונות הכלכליים שצוינו כאן, אלא אף מיתרונות נוספים ופרטניים.

כיצד שרותי ענן לעסקים יקלו על העסק שלך?

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן