הקמת תשתיות תקשורת

תשתיות התקשורת מאפשרות לעסקים או ארגונים לנהל תקשורת תקינה בתוך העסק ומחוצה לו. תשתיות תקשורת הן המדיום המחבר בין כלל מכשירי הקצה בעסק (מחשבים, מדפסות, מצלמות וכד') ודואג לתעבורה תקינה וחלקה של התקשורת. תשתיות תקשורת איכותיות הן כיום חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהעסק והן מאפשרות חסכון בזמן, כסף ומשאבים. הצלחת פעילות העסק תלויה במידה רבה בשימוש של תשתיות מחשוב ותקשורת איכותיות, אקטיביות ופאסיביות.

תקשורת פאסיבית

תקשורת פאסיבית היא למעשה המרכיבים באמצעותם עובר המידע בעסק, כגון: כבילה, תקעים וארונות תקשורת. תקשורת פאסיבית תומכת בהעברת מידע יעילה ובמניעת בזבוז משאבים.

תקשורת אקטיבית

תקשורת אקטיבית היא שם כולל לציוד קצה של תשתיות מחשוב המאפשר פעילות תקינה של הרשת בעסק: רכזות, נתבים, מתגים, נקודות גישה ועוד. ציוד זה פועל במשותף עם התשתית הפאסיבית ומתחבר דרכה לרשתות האינטרנט והטלפוניה.

תשתיות תקשורת פאסיביות ואקטיביות כוללות מרכיבים רבים. התקנתן דורשת הכרות מעמיקה עם העסק, גודלו ומכשירי הקצה הקיימים בו. לצורך הקמת תשתית תקשורת איכותית ויעילה דורשת תכנון מדויק והקפדה על איכות המרכיבים, הביצוע והגימור.

מחלקת תשתיות מחשוב ותשתיות התקשורת ב'יזמקו שירותי מחשוב' מתמחה בהקמת תשתיות תקשורת לעסקים גדולים, בינוניים וקטנים. הצוות מורכב מטכנאים ואנשי מקצוע עתירי ניסיון בהקמת תשתיות מחשוב, שיתרמו את ניסיונם והידע המקצועי שלהם בכל שלבי הקמת תשתית התקשורת בעסק, החל משלב התכנון, דרך העיצוב ועד הבנייה. בנוסף, מספקת המחלקה שירותי תחזוקה, הרחבה ושדרוג של רשתות התקשורת יחד עם תשתיות מחשוב בעסק, לפי צורך.