תוכנות האנטי וירוס המומלצות ביותר

מתקפות הוירוסים האחרונים רק הזכירו לכל מי ששכח, שעם כל כמה שהטכנולוגיה והמודרניזציה מקלות על חיינו ומקצרות תהליכים, הן אינן מגיעות ללא סיבוכים משלהן, ולסיבוכים אלה יש מחיר שאותו משלמים מי שאינם מודעים לסכנות…

ההתקפות האחרונות, מחקו את כל הגדרות נזקי הוירוסים שהכרנו ומגדירות מחדש את הסכנות של הדבקות: לא עוד זחילה איטית של המחשב ויישומיו (בעיקר הגלישה באינטרנט), פופ-אפים קופצים וסרגלי כלים מציקים. כל זה שייך לעבר (וכנראה שאנחנו גם עתידים להתגעגע לזה, ובקרוב, עד כמה שזה נשמע משעשע), כי הוירוסים החדשים של כיום, הן הכופרות.

נוזקות הכופר – הסיבה לבלגן הנוכחי

נוזקות הכופר, הן הוירוסים אשר נועלים את המחשבים שלנו, עד שישולם הסכום הנדרש, וגם אז, לא בטוח שהמחשב אכן ישוחרר, כי יש לנו עסק עם אנשים לא ישרים, בלשון המעטה. שירותי האבטחה ומחלקות ה-IT הארגוניות מאותגרים בכל יום מחדש, עם מוטציות חדשות ולא מוכרות, אשר נגזרות ממשפחות וירוסים ידועות, שירותי מחשוב לעסקים מגרדים בפדחתם במבוכה, כי, לעיתים, נדמה כי במרוץ בין האבטחה למפתחי הוירוסים, לפחות כרגע, נראה כי ישנו יתרון ניכר לצד המזיק דווקא. ובנקודה זו, כמו תמיד לאחר גל של מתקפות, שבה השאלה: מהי תוכנת האנטי וירוס הטובה ביותר הקיימת כיום?

מהי תוכנת האנטי וירוס המומלצת?

התשובה איננה פשוטה וחד-משמעית, כפי שאולי הייתה אמורה להיות, מכיוון שתוכנת אנטי וירוס נמדדת על פי מספר מדדים, ומאזן המדדים בין החברות המציעות תוכנות כאלו משתנה בכל פעם שמופיעה מוטציה חדשה. מדובר בתדירות של מספר פעמים ביום, בשל טרנד ה-Ransomware as a Service, שירות שמוצע על ידי מפתחי נוזקות הכופר לכל דג רקק שרוצה לעשות הון קטן בדרך זו.

מהם הקריטריונים שיש לבחון בעת בחירת אנטי וירוס?

אתר AV-TEST, המתמחה בבחינה אובייקטיבית של תוכנות אנטי וירוס, גורס כי ישנם ארבעה קריטריונים עיקריים לבחירה. הראשון בהם הוא מערכת ההפעלה המותקנת במחשב.

כך, למשל, נראה שעבור מחשבים בהם מותקנת מערכת ההפעלה Windows 10, תוכנת האנטי וירוס Avira Antivirus Pro 2016 הינה האפקטיבית ביותר, בעוד עבור מחשבים שמערכת ההפעלה שלהם היא ממשפחת ה- Windows 8 האנטי וירוס LabKaspersky Lab Internet Security 2017 מבית Kaspersky ישיג את התוצאות הטובות ביותר, ולמשתמשים ב- Windows 7, מוצע להשתמש ב-Bitdefender Internet Security 2016 & 2017.

ההיבטים הטכניים:

שלושת הקריטריונים הנוספים לבדיקה הם קריטריונים טכניים, הנוגעים לתכונות תוכנת האנטי וירוס עצמה:

  • Protection "היקף" ההגנה שמספקת תוכנת האנטי וירוס למשתמשים. בסעיף זה זוכות לנקודות זכות תוכנות בעלות עדכונים שוטפים ועדכניים, אשר מצמצמות ככל האפשר את פער הזמן בין יציאת הווירוס לבין הפצת העדכון והתקנתו אצל המשתמשים.
  • Performance ביצועים. תוכנות אנטי וירוס מאטות את פעילות המחשב, גם כאשר הן פועלות ברקע (למשל, בעת הורדת עדכון והתקנתו) ולאו דווקא בסשן של סריקה מתוזמנת או יזומה. נקודות הזכות מוענקות בסעיף זה לתוכנות אשר השפעתן היא המועטה ביותר.
  • Usability שמישות. נמדדת על פי הפשטות, היעילות והמהירות בה מבוצעות פעולות שונות בתוכנה. בתוכנות האנטי וירוס (ובתוכנות בכלל) היא מתייחסת ל-GUI (ממשק משתמש) קל ואינטואיטיבי.

ולסיכום:

שירותי אבטחת מידע ניצבים בפני אתגרים חדשים בכל יום. ברוב המקרים, אם המדובר בהתקפה ממוקדת אישית המכוונת למחשב או לרשת ארגונית ספיציפיים, יידרשו אמצעי אבטחה רציניים ומורכבים הרבה יותר מתוכנת אנטי וירוס כדי לעצור אותה. אבל, כאשר מדובר בוירוסים אקראיים שאינם מכוונים ישירות למחשבכם, תוכנת אנטי וירוס מהימנה, בהחלט מהווה בסיס טוב לאבטחה מפניהם.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן