איך לבחור מחשבים לעסק

רכישה של מחשב לעסק צריכה להיות מושכלת ולהתבסס על מגוון פרמטרים חשובים. נכון שלא כל העסקים זהים זה לזה, ויש הבדלים דרמטיים בין עסקים קטנים לבין עסקים גדולים, אולם הנקודות הבאות יוכלו לסייע לאלה ולאלה. נתייחס לכמה מאפיינים חשובים של עסקים בכלל, ואיך להתאים את המחשבים שישמש אתכם היטב ולאורך זמן.

כך תקבלו יותר, מבלי להתפשר

בין אם אתם צריכים 5 מחשבים לעסק קטן ובין אם תצטרכו 50 או 100 לעסק גדול יותר, סביר להניח שתחפשו עסקה משתלמת. מבלי להיכנס בשלב זה לעוצמת המעבד הנדרשת או למאיץ גרפי שיתכן ודרוש לכם, תוכלו לקבל יותר ביצועים במחיר מאוד נוח. כדי לקבל יותר מבלי להתפשר, תוכלו לקחת פתרונות של מחשב מחודש (ראו כאן). נדגיש שלא מדובר כאן על דגם משומש, אלא על הגדרה צרכנית אחרת. מדובר על מחשבים חדשים, שרכש אותם לקוח פרטי או עסקי והתחרט כפי שמותר על פי חוק. חברת מחשבים שמוכרת מחשבים כאלה מוודאת שהם מתפקדים היטב ומסופקים כחדשים. מדובר בפתרון מוזל במידה ניכרת ועם ביצועים בהחלט טובים.

ניידים או נייחים לעסקים

ירידת המחירים העקבית במחשבים ניידים הופכת אותם לאופציה מעניינת לרכישה, לכל עסק. יחד עם זאת, אין ספק כי בעסק יש צורך כמעט תמיד לפחות במחשב נייח אחד ולעיתים יותר. מחשב נייד נדרש לעובדים ולמנהלים שכחלק מתפקידם יוצאים ללקוחות, לפעמים לוקחים מחשב לחו"ל, עורכים ישיבות מחוץ למשרד וזקוקים לפתרונות ניידים וקלי משקל. בנושא זה כמה הערות חשובות. מחשב נייד שיוצא מהעסק מהווה לא רק כלי עבודה אלא גם כלי ייצוגי. לכן, ברכישה לגורם בכיר בעסק אפשר לשקול רכישה דגמים שמעבירים מסר של יוקרה ואיכות (מעבר לפונקציונליות הנדרשת). כמו כך, הניידים העסקיים צריכים להיות מדגמים חזקים, עמידים ואבטחת המידע שבהם, על בסיס אמצעים פיזיים וכלי תוכנה, צריכה להיות מיטבית.

מעבדים חזקים למשימות "כבדות"

אם בעסק השימוש במחשבים נעשה ככלי עזר וללא משימות כבדות הזוללות משאבי זיכרון, לא חייבים לקחת את המחשבים בעלי המעבדים החזקים ביותר. אולם, אם העסק הקטן או הגדול זקוק למהירות עיבוד גבוהה, אם נעשה שימוש ביישומים מתקדמים ולא רוצים ליצור עיכובים בפרויקטים השונים, אין ספק שכושר עיבוד חזק חיוני ביותר. מעבדים חזקים יאפשרו לעובדים לטפל במקביל במשימות שונות ולהריץ יישומים ופרויקטים מכל הסוגים.

RAM וSSD

מלבד מחשב בעל מעבד חזק, ישנם עסקים שזקוקים למחשבים בעלי זיכרון RAM משופר. אפשר לומר על כך כמה דברים מהותיים. אם העסק עושה שימוש בכלים לעריכת וידאו או בתוכנות אנימציה, עריכת מוזיקה, הכנת הדמיות, פעולות בכלים לאדריכלים וכדומה, יש צורך בזיכרון חזק ומוגבר. זיכרון RAM שהוא זיכרון עבודה משפר את מהירות העבודה של התוכניות. אם משתמשים ביישומים משרדיים פשוטים, כגון תוכנות וורד, אקסל וכדומה, לא חייבים מחשבים בעל זיכרון פנימי מחוזק.

כעת לגבי אחסון מידע. כוננים קשיחים צריכים להיות בעלי נפח גדול למדי. גודל הדיסק ואמצעי האחסון תלויים בשאלה האם העסק עושה שימוש בפתרונות ענן או לא. ככל שרוצים לשמור גיבויים פנימיים, כך נדרשים כוננים גדולים יותר ונפח אחסון מוגדל.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השאירו פרטים

או חייגו - 3730*
logo_light

יש שאלה?

צרו קשר

הכניסו פרטים ונשוב בהקדם

דילוג לתוכן